Alman pazarına girmek için doğru yaklaşım nedir?

Uzun yıllar boyunca Doğu-Vestfalya fuar sezonunda mobilya ticaret sergiler için cazip bir merkez olan Möbelzentrum Westfalen (Barntrup / Almanya), önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Möbelzentrum Westfalen yetkilileri, IMM Cologne ile aynı zamanda düzenlenen bir seminerle, Almanya ve Orta Avrupa mobilya ve ev dekorasyon pazarının özellikleri, kısıtlamaları ve fırsatları hakkında bilgilendirme yapmayı amaçlıyorlar.

Aynı zamanda uluslararası ZOW arz fuarların mucidi ve yürütücüsü olarak sektöründe iyi bilinen merkez müdürü Peter H. Meyer konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Bugün fuar organizatörleri, sergileri için sadece altyapıdan daha fazlasını sunmak zorundalar sektöre. Bizim hedefimiz çok daha kapsamlı: Yabancı bir mobilya üreticisi olarak Alman pazarında yer bulabilmek için nelerin gerekli olduğunun farkına varmalısınız.” İşte bu anlamda Barntrup ekibinin niyeti, potansiyel katılımcılar için kapıları açmak soryularına cevap vermektir: Alman pazarına girmek doğru yaklaşım nedir? Burada özel olan nedir? Perakendeci dernekleri dağıtım kanallarına girişte hangi rolleri üstlenirler? Pazar hacimleri ve ürün grupları, dağıtım, anahtar oyuncular, satın alma stratejileri, ticari fuarlar ve satış platformları konsantrasyonu gibi tüm sorulara cevap bulunacak bir organizasyon planlanıyor. Möbelzentrum Westfalen 13-19 Ocak IMM Cologne Mobilya Fuarı ile aynı zamanda katılımın ücretsiz olduğu bu önemli seminere imza atacak olmaktan gurur duyuyor.

Serbest yönetim danışmanlığı ve öğretim üyesi olan Gregor Noelle konuya tüm yönleriyle hakim: “Alman mobilya piyasası hakkında bilmeniz gereken herşey: Özellikleri, kısıtlamalar, fırsatlar”. KoelnMesse’nin Kuzey ve Doğu çıkışlarından sadece bir kaç metre yürüme mesafe uzaklığında bir yerde Köln Blu Hotel’de düzenlenen seminer 15 Ocak 2014 tarihinde saat 18.00 ile 20.00 arasında gerçekleşecek. Orta Avrupa’ya ihraçla ilgilenen mobilya şirketlerinin temsilcilerine yönelik seminere katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekiyor (e – posta: [email protected] için , faks: +49.521.122559).

Eski adı “Messepark Barntrup” olan Möbelzentrum Westfalen, Orta Avrupa’dan gelen mobilya pazarı için bir merkez konumunda. 2012 yılından bu yana yeni bir ürün ve pazarlama içeriğiyle daha güçlü ve gelişmiş müşteri hizmetleri ve 31,000 m²’lik sergi alanıyla Barntrup mekanı, Doğu – Vestfalya / Lippe bölgsinin ikinci büyük fuar alanı. Katılımcılar tesislerde sadece showroomlar değil, aynı zamanda depolama / lojistik ve satış ofisleri de bulabilirler.