Erdoğanlar, Plywood’da tüm Türkiye’de yer alacak

Türkiye plywood pazarının önde gelen markalarından olan ve özellikle son yıllarda pazardaki etkinliğini artıran Rus menşeili Syply Plywood’un Türkiye’deki dağıtımı konusunda önemli bir gelişme yaşanıyor.  Markanın Türkiye’deki önemli temsilcisi ve distribütörü konumundaki Erdoğanlar ,özellikle Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz’deki başarısından sonra Marmara Bölgesine de bu başarısını taşımayı hedefliyor. 

Firmanın Antalya’daki Merkez ofisine yaptığımız ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Erdoğan ve Genel Müdür Ramazan Eren ile bir araya geldik. Huş Plywood konusunda rekabetin tatsız bir hal aldığını belirten Kazım Erdoğan, yer aldıkları bölgelerde bu fiyat rekabetinin içinde boğulmadıklarını onun yerine müşterileri ve dağıtıcıları ile daha geniş bir konseptte ve hizmet kalitesini esas alarak bölgelerde,Antrepo,Depo ve Yerine teslim hizmetleri ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.

Kar etmeden pazarda devamlılık sağlanamaz

Bu şekilde gerçekleşen fiyat rekabetinden hizmet,devamlılık ve kesintisiz tedarik anlayışı ile ayrıştıklarını, aksine sürdürülen kör rekabetin, hem genel açıdan hem de geldiği nokta bazında kimseye bir fayda sağlamayacağını, hatta kaybettireceğini, pazardaki talebin Türkiye’de üretilen ve yurtdışından gelen tüm ürünler için yeterli olduğunun altını çizen Erdoğan, bazı sektör üyelerinin kar etmeden ürün satarak bu pazarda devamlılık sağlayamayacağını söyledi. Erdoğanlar  olarak faaliyet gösterdikleri her alanda duruşlarını ve çizgilerini bozmadıklarını, şartların ve rekabetin durumuna göre belirledikleri pazarlama stratejileri ile kurumsal yapıda yer aldıklarını iletti.

Türkiye haritası baz alındığında Plywood konusunda bugüne kadar mevcut kompozisyon ve şartlar dahilinde Marmara Bölgesi’nde yer almadıklarını belirten Erdoğan, 2018 yılı itibariyle öncelikle Gemlik’ten başlamak üzere bu bölgede Syply Plywood’un dağıtımına başlayacaklarını söyledi. Marmara Plywood pazarını  tanımak istediklerini ve bu pazarda da etkin bir rol oynamayı hedeflediklerini, ancak bunun kademeli olarak gerçekleşeceğini ve süreç ile birlikte alanlarını genişleteceklerini beyan etti.

Marmara’da güçlü iş ortakları ile çalışacağız

Erdoğanlar’ın bu konuda ön çalışmaları hummalı bir biçimde devam ediyor.
Kazım Erdoğan konuya ilişkin beyanatında; “Marmara Bölgesi’nde, sahip olduğumuz kurumsal vizyon ve öncelikle hizmet kalitesini ön planda tutan, bizimle birlikte markalarımızı ve hizmetlerimizi aynı doğrultuda temsil edecek, iş ortağı olarak nitelediğimiz bayi ve müşterileri özenle belirlemeye çalışıyoruz. Her firmaya mal satmak gibi bir bakış açısına sahip değiliz ki yapımızda buna uygun değil. Her zaman kazan-kazan esasında faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Tüm diğer bölgelerde olduğu gibi Marmara’da da güçlü iş ortakları ile çalışmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Erdoğanlar , Plywood’da tüm Türkiye’de yer alacak”

Marmara Bölgesinde Syply Plywood’u ön plana çıkarmanın gerekliliğinden de bahseden Kazım Erdoğan bu girişim ile birlikte daha önce vurguladığı “Erdoğanlar, Plywood’da tüm Türkiye’de yer alacak” beyanının büyük ölçüde gerçekleşeceğini belirtti.