Fixkim Yapı Kimyasalları ve Yalıtım Sistemleri şirket Ar-Ge ve Üretim Müdürü Sayın Mustafa YAŞAR’a Yıldız Teknik Üniversitesi’nden müjdeli haber geldi.

FİXKİM ARAŞTIRMA PROJELERİNDE DÜNYA LİTERATÜRÜNDE

Fixkim Yapı Kimyasalları ve Yalıtım Sistemleri şirket Ar-Ge ve Üretim Müdürü Sayın Mustafa YAŞAR’a Yıldız Teknik Üniversitesi’nden müjdeli haber geldi.

Sayın Mustafa YAŞAR’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle;

“Şirketimizde Ar-Ge ekibimle uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Tübitak’dan teknik destek aldığımız ÇİFT BİLEŞENLİ KENDİLİĞİNDEN YAYILAN SU YALITIM MALZEMESİ ürünümüz; Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki Danışman Hocamız Yrd. Doç. Dr. Nihat KABAY ve 56 kişiden oluşan, içerisinde birçok profesör ve öğrenci barındıran bir araştırma ekibinin değerlendirme ve katkılarıyla beni, ekibimi  ve şirketimizi dünya literatürüne koymuştur. Bu gurur, bana, ekibime ve şirketimize çok büyük motivasyon sağlamış olup, araştırma geliştirme konusunda, ülkemize, dünyamıza, sektörümüze daha çevreci, daha inovatif, daha ergonomik, daha kolay uygulanır yeni nesil ürünler üretme konusundaki azim ve kararlılığımızı arttırmıştır.

Türkiye 2023 yılı için koyduğu 500 milyar dolarlık ihracat hedefini ancak inovasyon ve ar-ge projeleriyle yakalayabilir. Bizler bu amaçla, dünyayı çok iyi okumaya, sektörün geleceğini görmeye ve bu doğrultuda yeni nesil  ürünler geliştirmeye çalışıyoruz. Olaya ticari baktığımız kadar, ülkemizin başarısına, dünyadaki yerine, hedeflerine ne derece katkı sağlarız mantığıyla da bakıyoruz.”

Sayın Mustafa YAŞAR konuşmasının sonunda, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Tübitak ile üzerinde çalıştıkları 3 yeni ürünün daha yolda olduğu bilgisini verdi.

Kendisine ve ekibine başarılar diliyoruz.