FKG İnşaat, Hilal Hill Büyükçekmece’de 3 ve 4. etap için düğmeye bastı

Kentsel dönüşüm projelerine verdiği önem ile tanınan FKG İnşaat, büyük bir depremin beklendiği İstanbul’da riskli konutların bir an önce dönüştürülmesi hedefiyle yatırımlarına aralıksız devam ediyor.  FKG İnşaat, Bahaş Holding ve Stta İnşaat Ortaklığıile birlikte yürüttüğü Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 1. etabın teslimine kısa bir zaman kala devam eden 2. etap inşaatının yanı sıra 3. etap ve 4. etabın inşaatlarına da başladı.

Toplam 80 bin metrekarelik alanda 10 etaptan oluşan Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşaat çalışmalarının planlandığı şekilde devam ettiğini belirten FKG İnşaat Genel Müdürü Sedat Al, projenin ilk etabında teslime çok yakın bir zaman kaldığını belirterek etapların inşaatlarını hızlı şekilde devreye aldıklarını söyledi.

 

Sedat Al “2021 yılında temellerini attığımız projemizin yapımını aralıksız sürdürüyoruz. Kentsel dönüşümün ve deprem güvenli yapıların önemini bir kez daha hatırladığımız dönemlerden geçiyoruz. Kentsel dönüşüme büyük önem veriyoruz. Güvenli, yatay mimarinin en güzel örneklerinden birini hayata geçiriyoruz. Toplam 10 etaptan oluşan Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşaat çalışmalarını planlandığı şekilde yürütme gayreti içindeyiz. Projede 1. etabın teslimine kısa bir zaman kaldı. 2. etapta inşaat devam ederken 3. ve 4. etapların inşaatlarına da başladık. Diğer yandan 5. etabın da yıkımı tamamlandı. Satışlarda da hızlı bir ilerleme söz konusu 1. etabın yüzde 99’unda, 2. etabın yüzde 75’inde, 3. etabın ise yüzde 5’inde satış tamamlandı. En çok talep 2+1 ve 3+1 dairelere oldu” diye konuştu.

 

En çok ilgi Rusya, İran ve Azerbaycan’dan…

Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandığında toplam 80 bin metrekarelik alanda bin 20 riskli daire dönüşmüş ve 2 bin 400 daire ve ticari alan inşa edilmiş olacak. Toplam 3 milyarTL’lik yatırımla hayata geçecek olan Hilal Hill Büyükçekmece projesinde yerli yatırımcının yanı sıra yabancı yatırımcının da ilgisinin yoğun olduğunu belirten

Sedat Al, projeye en çok ilgi gösterenlerin başında Rusya, İran, Azerbaycan ve Arap ülkelerinin yer aldığını söyledi.

 

Yüzde 35 peşin, 48 aya kadar vade

Toplam 5 bin 394 metrekare arsa üzerinde inşa edilen Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 110 daire ve 800 metrekarelik ticari alan dan oluşan 1. etapta tahmini teslim tarihi Mart 2023 olarak planlanıyor. 2. etapta ise daireler 2+1, 3+1, 4+1, 4+2, 5+2 şeklinde projelendirilen daireler, altı katlı sekiz blokta yer alıyor. 2+1, 3+1, 3+2 ve 4+2 şeklinde planlanan 3. etaptaki daireler ise beş katlı dokuz blokta 112 adet daireden oluşuyor. 4. etapta ise altı kattan oluşan, dokuz blokta 100 adet daire yer alıyor. Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki daire fiyatları ise minimum 4 milyon 843 bin TL’den başlıyor ve maksimum 16 milyon 445 bin TL’ye kadar çıkıyor. Yatırımcılarına ödeme kolaylıkları da sunan projede firma bünyesinde yüzde 35 peşin 12, 24, 36 ve 48 ay vade yapmak mümkün oluyor.

 

Güvenli, yatay mimarinin en güzel örneği

Büyükçekmece’de yatay mimarinin güzel örneğini sunan proje, üst düzey yaşam olanakları sunan en yeni teknolojilere sahip, yaşanabilir, ferah, balkonlu, teraslı, bahçeli daireleriyle dikkat çekiyor. Okullar bölgesinde yer alan proje ayrıca; marinaya, Beykent Üniversitesi’ne, civardaki özel ve devlet hastaneleri ile alışveriş merkezlerine yakın mesafede yer alıyor.

FKG Grup hakkında:

FKG Grup; aktif olarak inşaat başta olmak üzere, madencilik, enerji, tarım film ve medya sektörlerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Grup çatısı altında lokomotif sektör olarak faaliyet gösteren FKG İnşaat, bu alandaki çalışmalarını; inşaat müteahhitliği, gayrimenkul geliştirme ve kentsel dönüşüm konularında yürütüyor. İstanbul’un farklı bölgelerinde proje geliştirme çalışmalarına devam eden FKG İnşaat, konutta oluşturduğu marka değerini, ‘kaliteli yaşam herkesin hakkı’ mottosuyla hayata geçirdiği lüks konut projelerini müşterilerine sunarak inşaat sektöründe faaliyetlerine devam ediyor. Güçlü ve güvenilir alt yapısı ile bugüne kadar çeşitli spor ve sosyal tesisleri, doğaya saygılı çevre ve peyzaj düzenlemeleriyle hayata geçirdiği büyük konut sitelerinin yanı sıra iş merkezleri, alışveriş merkezleri, okul ve hastane binaları, turizm ve spor tesisleri, şehir parkları, plaza ofis binaları, sanayi tesisleri gibi pek çok yatırıma imza atan FGK İnşaat, arazi geliştirme faaliyetlerine devam ediyor. Halihazırda Bahaş Holding ve Stta İnşaat ile yürüttüğü Büyükçekmece Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projesi ve Bella Vista Projesi’nin inşaatına devam eden FKG İnşaat, aynı zamanda eş zamanlı olarak Büyükçekmece’de beton santrali ve Kıraç’ta sanayi sitesi yatırımlarını da sürdürüyor. FKG İnşaat’ın yeni yatırım hedefleri arasında Hadımköy’de villa ve Ataşehir ile Başakşehir’de de konut projeleri yatırımları da yer alıyor. Grubun ayrıca gayrimenkul geliştirme alanında ABD Miami’de faaliyet gösteren FKG Investment adı altında bir şirketi de bulunuyor. FKG Grup çatısı altında faaliyet gösteren ‘Port Film Prodüksiyon’ şirketi ise şu anda ‘Beni Sev’ ve ‘Öt Bakalım’ adlı filmlerin çekimini tamamladı yeni filmler üzerinde çalışmalarını yürütüyor. Medya sektöründe de faaliyet gösteren FKG Grup, Türkiye’nin tek futbol dergisi olma özelliği taşıyan Akademi Futbol Dergisi’nin de sahibi.