İç Dekorasyon Pazarı İçin PID Konferansı

Avrupa Uzman Baskı Üreticileri Derneği (ESMA) tarafından düzenlenen Baskılı İç Dekorasyon PID konferansı, iç dekorasyon pazar potansiyelini keşfetmeye devam ederken, duvar ve zemin kaplamaları, tekstil ve mobilya için farklı malzemeler üzerinde basılı dekorasyon konularına da yeni bir bakış açısı getiriyor.

 

Bir sanayi sektörünün bir diğeriyle birlikte başarılı bir ortak çalışma sergilemesi sık rastlanan bir durum değildir. Örneğin, inşaat sektörü ile baskı dünyasını birleştirmek zordur. Baskılı İç Dekorasyon PID sayesinde artık bu mümkün! ESMA tarafından geçtiğimiz yılın Kasım ayında Düsseldorf, Almanya’da gerçekleşen konferans sektörlerin birbiriyle bağlantısı için yepyeni olasılıklara ev sahipliği yaptı. Kullanılan ekipman, malzeme ve baskı çözümlerine dair 16 sunumun gerçekleştiği konferanstaki 4 ana konuşmacı, iş modelleri, trendler, iç tasarım konuları hakkında piyasa bilgilerini paylaştılar.

 

Konferans oturumları, bir proje üzerinde çalışırken yeni pazar segmentlerine geçmek ve farklı standartlarla, inşaat ve iç tasarım arasındaki düzenlemeleri nasıl idare etmeye kadar çok zengin bir içeriğe odaklanmıştı. Konferans sırasında vurgulanan 4 ana kategori bulunuyordu; Duvar dekorasyonu, zemin dekorasyonu, mobilya ve tekstil.

Esma_logo_300dpi

ESMA 1990 yılında, Avrupalı ekran-baskı ekipman ve tedarik üreticileri derneği olarak kuruldu. ESMA, müşterilerin her türlü ihtiyacını cevap verebilmek için, üyeleri için çalışan ve üyeleri tarafından desteklenen bir organizasyondur. ESMA üyeleri, Avrupa’da uzman baskı sektöründe yapılan makine malzemeleri ve sarf çoğunluğu oluşturmaktadırlar. Dernek 2000 yılında, Dijital Görüntüleme işlemi için makine ve sarf malzemeleri üreten firmalara üyelik teklifinde bulundu. Kararın alındığından bu yana, ESMA Dijital üyelik istikrarlı büyüme takip ederken, sadece Ekran Baskısı için değil, aynı zamanda Dijital Görüntüleme konusunda da Avrupa’nın sesi konumuna gelmiştir. ESMA’nın amaçları arasında sergiler, basın, halkla ilişkiler, teknik eğitim ve araştırma yoluyla, baskı ve süreçlerinin özel gereksinimlerini desteklemek ve baskı süreçlerinin doğru kullanımını teşvik etmek vardır.

SAM_3600

Dernek uzman baskı işlemleri için, sağlık, güvenlik ve çevre konularında Avrupa yasal gerekliliklerini karşılamak ve yüksek teknik standartlar geliştirmeye kararlıdır. Bütün bu hedeflerin her biri ayrı bir komite tarafından ele alınır. ESMA üyeliği dünya pazarlarına hizmet veren büyük Avrupa uzman baskı ekipman üreticileri ve sarf çoğunu içerir. 2012 yılından bu yana ESMA, tüm baskı danışmanları ve servis sağlayıcılarına kucak açmıştır.
SAM_3619

Bir sonraki PID konferansı, 2016 yılının Kasım ayı için planlanlanırken, iç dekorasyon pazarının potansiyeline odaklanmaya devam ediliyor ve tasarımcılar, yaratıcı geliştiriciler, yazıcılar ve tedarikçileri ile daha geniş bir yaklaşım için hazırlıklar yapılıyor.