Kontrat Mobilya firmaları turizm sektörü ile iç içe ICF Fuarında

Projeden Gerçeğe Kurumsal Mobilyaya Dair Herşey!

Kontrat Mobilya firmaları turizm sektörü ile iç içe ICF Fuarında

30 Ocak – 02 Şubat 2014 tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü Fuar merkezi’nde gerçekleştirilecek ICF İstanbul Kontrat Mobilya Fuarı 2014 yılında bir ilki gerçekleştirecek. İstanbul Kontrat Mobilya ve Otel, Ofis, Kurumsal Dekorasyon Fuarı ICF, turizm endüstrisinin bölgedeki en büyük buluşması olan ve geçtiğimiz yıl 67 ülke, 10 ülkenin turizm bakanı,  42 ülkenin turizm bakanlığı temsilcileri, 4.500 kurum ve kuruluşun katılımıyla toplam 131.000 ziyaretçiye sahip EMITT ile birlikte gerçekleştirilecek ve turizm yatırımcılarının mobilya tasarımlarını gerçeğe dönüştürme fırsatı sunacak.

Mobilyada ürün tasarımı, boyutlar, renkler, detaylar, fonksiyonellik, konfor, kalite, farklılık, mekana uygunluk ve en önemlisi kurumsal imaj adına yeni bir yaklaşım sunacak ICF 2014, katılımcıların verimliliğini de en üst düzeye taşıyacak.

ICF, ev dışı mobilya ve kurumsal dekorasyona yönelik çok boyutlu tasarım ve ürünlerin yer alacağı bir fuar olarak turizm endüstrisinin geleceğe yönelik tüm beklentilerini karşılamayı hedefliyor. Ev Mobilyası konusunda dünyanın sayılı fuarları arasına giren İMOB’u son üç yıl başarı ile gerçekleştiren ve gücüne güç katan E Uluslararası Fuarcılık, İCF- İstanbul Kontrat Mobilya Fuarını düzenleyerek sektöre yeni bir fuar kazandırıyor.

Hedef Kontrat Mobilyada milyar dolarlık ihracat

EUF Proje Direktörü Muharrem Tunca “Contract Business” denilen otel, hastane, ofis, AVM, sosyal mekanlar, kamu kuruluşları, markalı projeler, rezidanslar vb. özgün mekanlar için üretilen mobilya alanının hızla genişlediğini ifade ederek, bu alanlarda Türkiye’de sağlam temellerin atıldığını, dolayısıyla gelecek dönemde yeni ihracat fırsatlarını sunmak için kolları sıvadıklarını belirtti.

Özgün tasarımlar, kaliteli üretim ve markaya yatırım yapan firmaların yerlerini almaya başladığını belirten Tunca; mobilya sektörünün turizm sektörü ile buluşacak olmasının her iki sektöre de ivme kazandıracağını belirtti.

Kurumsal mekanlara yönelik profesyonel mobilya ve dekorasyon çözümlerinin sergileneceği fuarı, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Rusya, Ukrayna, Dubai, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri’nden de profesyonel yatırımcı ve alıcılar ziyaret edecek.  Aynı tarihlerde İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşecek İstanbul Mobilya Fuarı için dünyanın dört bir yanından gelecek profesyonellerin de ilgiyle izleyeceği fuar, Türkiye’de mobilya sektörü için yeni bir konseptin temellerini oluşturacak.

Fuar, Dünya’da hızlı bir artış trendi yakalayan kontrat mobilya sektörüyle rekabet edebilmek ve ev mobilyasında olduğu gibi Türk mobilya sektörünün tasarım, üretim ve teknoloji gücünü dünyaya duyurmak adına da en etkili platform olmayı hedefliyor.

Office_Fair_New_Last_Logo