SEKTÖR HEYECANLA PARKE ÇALIŞTAYINI BEKLİYOR

 

ORSİAD Gazetesi tarafından düzenlenen ve sektörün işçilik fiyat listesini belirlemenin yanı sıra, belli başlı sorunlarının değerlendirilmesini amaçlayan Parke Çalıştayı 2016, 9 Mart’ta İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nin Karadeniz Salonu’nda gerçekleşecek. Saat 14.00 ile 16.00 arasında yapılacak toplantının moderatörlüğünü de Orsiad Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Demir üstlenecek.

 

Orsiad Gazetesi’nin sektörden gelen yoğun talep üzerine organize ettiği Parke Çalıştayı, sektörün geleceğindeki olası olumsuzlukların önüne geçmek, işçilik fiyatlandırmasındaki başıboşluğu düzenlemek ve yeni açılacak olan iş yerlerinde bir standart oluşturulmasını sağlamak gibi sektör ihtiyaçlarının giderilmesini amaçlamaktadır. Çalıştayda söz alacak ve her biri sektörün uzmanı olan konuşmacılar arasında; İstanbul Anadolu Bölgesi’ni temsilen METİŞ Orman Ürünleri Plastik Sanayi Ltd Şti adına Yönetim Kurulu Başkanı ve Y.Orman Endüstri Mühendisi Sn. Zeki Kara, Doğu Anadolu Bölgesi’ni temsilen Ece Zemin Proje Parke Ltd Şti adına Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Engin EROL, İstanbul Avrupa Bölgesi’ni temsilen Ünsallar İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. adına Genel Müdür Yardımcısı Sn.Güven ÜNSAL, Lamine parkecileri temsilen Dendro Parke Sanayi A.Ş adına Genel Koordinatör Sn.Necati YILMAZ, Yerli Üretici parkecileri temsilen AGT Ağaç San. Tic. A.Ş. adına Türkiye Satış Direktörü Sn. Ahmet Çetinkaya, İthal parkecileri temsilen Swiss Krono Group AG adına İş Geliştirme ve İhracat Müdürü Sn.Tunç ADA yer alacaklardır.

 

Çalıştayın bu yılki konu başlıkları arasında; Parke sektöründe perakendeye yönelik çalışan dükkanlarda kullanılacak olan fiyat listesinin belirlenmesi, Ana bayi ve Alt bayilerin sıkıntıları ve çözüm önerileri, Sektörün üretici firmalardan beklentisi bulunmaktadır. Fiyat listelerinin belirlenmesiyle ilgili olarak; Laminant parke işçilik metrekare fiyatı, lamine parke işçilik metrekare fiyatı, masif parke işçilik metrekare fiyatı, sister işçilik metrekare fiyatı, keşif ücreti ve belirlenen fiyat listesinin uygulanması, basılması, dağılımı hakkında fikir önerilerinin alınması konuları tartışılacaktır. Parke Çalıştayı kapsamında ayrıca, haksız rekabet, finansal sorunlar, yetişmiş uzman eleman sıkıntısı, fabrikaların beklentileri konularına çözüm bulunması için görüşülecektir.