TÖRK MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.

1954 senesinde kurulan firmamız, siparise özel ürettiği marangoz makineleri ile Türk Sanayisi’ndeki uzun soluklu serüvenine başladı.

1960 yılında Unkapanı’nda ilk mağazanın açılmasıyla, gelen talebi karşılamak için seri imalata geçen firmamız, 60’lı yılların sonlarına doğru bugün de imalatın sürdüğü KARTAL fabrikasındaki ilk binasını hizmete aldı.

Türk mobilya sanayiinde haklı olarak efsaneleşen Rabıta ve Kalınlık Makinelerinin imalatına devam ederken, 80’lerin basında ürün gamını biraz daha genişleterek Planya Makinelerinin de imalatına başladı. 80’lerin sonları, panel mobilya imalatının dünyada hızla yayıldığı günlerdi. Tüketici kitlesinin talepleri doğrultusunda, konvansiyonel makine imalatının yanına Panel Mobilya Üretim Makinelerini de ilave ederek yurtdışı pazarlarda da hizmet vermeye başladı. 80’lerin sonu Freze, 90’lar Yatar Daire Makineleri ve 90’ların sonu Bantlama Makinelerinin üretime dahil edildiği yıllar oldu.

Bugün 10 dönümü kapalı olmak üzere toplam 23.000m2’lik alanda çalışmalarına devam eden Törk Makine, günün en teknolojik makinelerini üretmeye devam ediyor. Teknolojik çözüm ortakları olan Alman ve İtalyan firmaları ile birlikte yüksek teknolojiye sahip Süreç Otomasyonlu Panel Ebatlama Makineleri, Yatar Daire, Endüstriyel Kenar Bantlama ve CNC Çoklu İşlem Merkezleri ve Delik Makineleri üretimine devam etmektedir.

  • Esentepe Mahallesi, Uğur Cadddesi No:27 34870 Kartal/İstanbul
  • Telefon : +90(216) 387-0540
  • Faks : +90(216) 306-9132
  • www.torkmakine.com