Türkiye’nin ilk çevreci mobilya Ar-ge merkezi kuruldu

Çevreci ve teknolojik mobilya imalatı için Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin ilk mobilya araştırma geliştirme merkezi kuruldu.

Ersa Mobilya tarafından açılan, 60 bin metre kare kapalı alanda 20 kişi görev yapacak. Yaklaşık 3 milyon TL’lik yatırımla, hayata geçirilen Ar-Ge merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak tescil edildi.

Yeni üretim tekniklerinden yararlanarak optimum düzeyde hammadde kullanan Ersa, hem üretici hem de kullanıcı tarafında üretimden montaja kadar tüm aşamalarda sağlanan kazancı, Ar-Ge merkeziyle bir adım öteye taşımayı hedefliyor.

En az atık

Üretimden çıkan atıkların en aza indirilmesi ve yeniden üretime kazandırılması gibi çevreci uygulamalara yoğunlaşacak Ersa Ar-Ge Merkezi, çevresel faktörlere dayanıklı malzemeler, endüstriyel ve teknolojik açıdan geliştirilmiş ürünler üretecek.

Yanmaz ya da ısı yalıtımlı kumaş gibi gelişmiş malzemeleri daha çok ürüne yaygınlaştıracak Ersa, hayatın her alanına yaygınlaşan akıllı cihazlarla entegre olabilen çok fonksiyonlu mobilyalar tasarlayacak