Yataş Grup İlk Çeyrekte Yüzde 61 Büyüdü

Enza Home ve Yataş Bedding markaları ile son yıllarda büyük bir başarıya imza atan Yataş Grup, 2017 yılı ilk çeyreğinde, 2016 yılına göre yüzde 61 büyüdü. Yılsonuna kadar 130 yeni satış noktası açmayı planladıklarını söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, Kayseri’deki fabrikalarına yaptıkları ileri teknoloji makine yatırımı ile 52 saniyede bir yatak üreteceklerini açıkladı.

5 yıldır sürdürdüğü marka dönüşüm ve konumlandırma çalışmalarında büyük başarı elde ederek, mobilya sektöründe en çok büyüyen firmalar arasında yer alan Yataş Grup, 2016 yılında yüzde 54 büyüdü. Bu büyümesini 2017 yılının ilk 3 ayında da sürdüren Yataş Grup, geçen yılın ilk çeyreğine oranla yüzde 61 büyüme sağladı. Satışlarının yüzde 90’ından fazlasını perakendeden sağlayan Yataş Grup, yılsonuna kadar 130 yeni satış noktası daha açmayı planlıyor.

Dünya markası olmak için Turquality Programı’na başvuran Yataş, yurt dışında da, 2021 yılına kadar 200 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Ürünlerinin yüzde 85’inden fazlasını Kayseri ve Ankara’daki fabrikalarında üreten Yataş Grup, 40 Milyon TL’lik yatırımla 52 saniyede bir yatak üreterek ilk’lere de imza atmaya hazırlanıyor.


 

Enza Home ve Yataş Bedding Fenomen Olma Yolunda

Sektörün 2. büyük grubu olarak bu yıl da satışlarını yüzde 50’ye yakın artırarak 750 Milyon TL ciroya ulaşmayı beklediklerini söyleyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, hem il hem de ilçelerde yüksek oranda bayilik talebi aldıklarını belirtiyor:

Enza Home ortalama 1.700 m2 mağazalardan oluşurken, Yataş Bedding mağazalarımızın ortalaması 250 m2. Hem Yataş Bedding hem de Enza Home ürünlerinin trend ve ulaşılabilirliği sayesinde iller haricinde birçok ilçeden de yüksek bayilik talebi alıyoruz. Anlaşmalarımız neticesinde yılsonunda 120 yeni satış noktası daha açmış olacağız. Yurt dışında ise 26 ülkede 47 konsept mağazamız var. Bu sayı, yılsonunda 60’a ulaşacak. Dünya markası olmak için de Turquality Programı’na başvuru aşamasındayız. Başvurumuzun olumlu sonuçlanması durumunda yurt dışında 2021 yılına kadar 200 mağazaya ulaşmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Enza Home’un Hedefi 240 Mağaza

Dünya dekorasyon trendlerini büyük danışmanlık firmalarıyla takip eden Enza Home, yenilikçi, şehirli, ulaşılabilir tasarım anlayışıyla, Türkiye’nin trendsetter markalarından biri. Mobilyadan halıya, aydınlatmadan yatak tekstil ürünlerine kadar geniş bir dekorasyon dünyası sunmasıyla dikkat çeken Enza Home’un yurt içi ve yurt dışında 184’ü bulan mağazalarının yılsonunda 240’a çıkması hedefleniyor.

Kayseri’de 52 saniyede bir yatak!

Ürünlerinin yüzde 85’inden fazlasını Kayseri ve Ankara’daki fabrikalarında üreten Yataş Grup, fabrikalarına yaptığı 40 Milyon TL’lik ek tesis ve makine parkı yatırımlarıyla daha da büyümeyi hedefliyor. Söz konusu tesislerin Temmuz ayında tamamlanmasıyla Kayseri’deki yatak fabrikasında 52 saniye bir yatak üretmeye hazırlanan Yataş, yatak üretiminde yıllık kapasitesini 1 Milyon adete çıkarmayı planlıyor.