YERLİ OTOMOBİLE BÜYÜK DESTEK!

Yerli otomobil üretimiyle ilgili ilk destek adımlarından birini Orman Ürünleri Sanayi adına BİLLURLAR A.Ş. gerçekleştirdi ve 10 otomobile talip oldu

Yerli otomobilin üretimiyle ilgili açıklamalar gündemi meşgul ederken, projenin ülke ekonomisine yapacağı katkının farkında olan destekler gün geçtikçe büyüyor. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yerli otomobilini yapacak 5 şirketi daha önce açıklamıştı. 2019’da ilk prototipin ardından 2021 yılında seri üretime geçilecek yerli otomobilin henüz nerede üretileceği konusu ise netlik kazanmamışken, Türkiye’nin tüm illerinden destek çağrıları geliyor.

Ülkemizin gelişiminde çok önemli bir adım olan bu projeye ilk desteklerden biri de Orman Ürünleri Sanayi adına BİLLURLAR A.Ş.’den geldi. Konu hakkında açıklama yapan, BİLLURLAR İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı SN. Kerim BİLLUR;

Öncelikle SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN Beyefendi’ye SAYIN BAŞBAKANIMIZ BİNALİ YILDIRIM Beyefendi’ye, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. FARUK ÖZLÜ Beyefendi’ye ve Ülkemizin BABAYİĞİTLERİ’NE atmış oldukları muntazam adımdan dolayı teşekkür ederek başlamak istiyorum. 

Yerli ve Milli Otomobilimiz için BİLLURLAR A.Ş. bünyesinde kullanılmak üzere, 10 adet otomobile talip olduk. Ülkemizin daha üst seviyelere ulaşabilmesi, lider ülke konumuna gelebilmesi için, firma olarak bu yönde bir adım attık. Temennimiz, ülkemizdeki bütün şirketlerin, sektörlerin yerli otomobile destek vermesidir. Almış olduğumuz bu kararın, tüm ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 2018 yılı bütçe görüşmelerine damga vuran yerli otomobil projesiyle ilgili bilgi veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli marka otomobil projesiyle hem yurt içinde hem dünya pazarında tercih edilen, rekabetçi araçlar üretmeyi, otomotivde güncel teknolojiyi yakalayarak güçlü bir oyuncu olmayı hedeflediklerini söyledi.

Özlü, otomobilin standartları, motoru ve özelliklerinde ise girişimci grubun tercihlerinin belirleyici olacağını vurgulayarak, “Türkiye’nin Otomobili’nin yakıt türü, segmenti ve fiyatıyla dünyada rekabet edebileceğini düşünüyoruz. Dünyaya bakacağız, hangi alanlarda boşluk var onları değerlendireceğiz. Satamadığımız arabayı yapmayız, satacağımız arabayı yapacağız. Şundan emin olun, Türkiye’nin Otomobili, aynı segmentteki otomobillerden daha kaliteli ve daha ucuz olacak. İddialıyız, Türkiye bu defa treni kaçırmayacak” dedi.