“Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob Yeni Fırsatların Kapılarını Açacak”

“Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob Yeni Fırsatların Kapılarını Açacak”
“Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob Yeni Fırsatların Kapılarını Açacak”

Tüyap’ın 32 yıllık fuarcılık deneyimi ile 13-17 Ekim 2012 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 25. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve İntermob 15. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojileri Fuarı bayram havasında geçecek.

Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgilerinin artmasına, iş ortaklıkları ve önemli alışveriş süreçlerinin başlamasına katkıda bulunan Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları, sektörün lider ve teknolojiye önem veren katılımcılarıyla her geçen yıl daha da büyüyor. 25 yıldır istikrarlı bir şekilde gerçekleşen Ağaç İşleme Makinesi ve 15 yıldır düzenlenen İntermob fuarları için Tüyap, düzenli olarak yurt içi ve yurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarlarının tanıtımı ve bilinirliğinin arttırılması için yurtiçi ofisler ile tüm yurtta ilgili kamu kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve medya kuruluşları gibi tüm paydaşlar ile birlikte hazırlık çalışmaları sürdürülüyor. Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob ekibi, Anadolu’nun çeşitli noktalarında ziyaretlerine devam ediyor. Tüyap ekibinin son dönemde ziyaretlerini gerçekleştirdiği noktalar arasında Ankara, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Gaziantep, Kilis, Hatay, İskenderun, Bursa, İnegöl, Eskişehir, Kütahya, Uşak, İzmir, Kuşadası, Söke, Aydın, Nazilli, Denizli, Muğla, Manisa, Turgutlu, Salihli, Akhisar, Balıkesir, Bandırma, Biga, Çanakkale, Bergama, Aliağa, Niğde, Aksaray yer alıyor. Bunun yanı sıra Rusya, İran, Gürcistan, Bulgaristan, Suriye, Makedonya ve Mısır’da faaliyet gösteren 7 yurt dışı ofisi ile katılımcı ve ziyaretçi çalışmaları dünya çapında yürütülüyor.

Fuarlardaki ziyaretçi ve katılımcıların doğru hedeflerle buluşabilmesi için, Tüyap Proje Pazarlama ekibi, yurt dışıda çeşitli ülkeler ve kentlerde bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Odaları, Sanayi Odaları ve Ticari Müşavirlikleri ile görüşerek tanıtım çalışmaları gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirilen road show kapsamında yurt dışında; Almanya (Münich), İspanya (Madrid, Barcelona, Valencia, Sevilla, Bilbao), Rusya (Moskova, St. Petersburg), Ukrayna (Kiev), Kazakistan (Astana, Almatı), Suriye (Şam, Halep), Ürdün (Amman), Lübnan (Beyrut), İran (Tahran), B.A.E. (Dubai), Irak (Erbil, Süleymaniye, Duhok, Kerkük), Mısır (Kahire, İskenderiye), Fas (Casablanca, Rabat), Tunus (Tunis), Libya (Trablus), Yunanistan (Atina, Selanik, Rodos, Girit), İtalya (Milano, Verona, Bologna, Vicenza, Roma, Modena) ziyaret edilmiştir.

Türkiye’de EUMABOIS’in desteklediği tek fuar: “Ağaç İşleme Makinesi” Dünya ile rekabet eden Ağaç İşleme Makinesi fuarı, her yıl olduğu gibi bu yıl da, tüm katılımcılarına ve ziyaretçilerine yeni iş olanakları yaratmayı hedefliyor. EUMABOIS Avrupa Ağaç İşleme Makine ve Ekipmanları Üreticileri Federasyonu’nun konusunda Türkiye’de desteklediği tek fuar olan Ağaç İşleme Makinesi fuarı, katılımcı şirketlerin markalaşma süreçlerine katkı sağlayan en önemli pazarlama platformu olma özelliğini taşıyor. Bu yıl EUMABOIS, her yıl gerçekleştirdiği geleneksel buluşma toplantısını da Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarlarında gerçekleştirecek.

Fuarların başlangıçtan bugüne geldiği noktayı katılımcı ve ziyaretçilere anlatacak, önemli etkinliklere imza atılması planlanıyor. Farklı workshoplar, seminerler ve sürpriz etkinliklerle değerli katılımcı ve misafirlerle kutlanacak olan fuarların bu dönüm noktasına gelişi sektör temsilcilerinin heyecanını katlayarak arttırıyor.

Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları hakkında ayrıntılı bilgi ve ücretsiz davetiye edinmek için,
www.agacmakinesi.com ve www.intermobistanbul.com internet adreslerini ziyaret edilebilirsiniz.