Çekmece Merdiven Çözümüyle Mekanlarınızı Ferahlatın

 

Genç tasarımcı Danny Kuo tarafından düşünülen bu merdiven çekmece sistemiyle, küçük mekanlarda bile istediğiniz depolama ve saklamayı yapabilir, ferah alanlarla çağdaş stilin sahibi olabilirsiniz.

 

Dikey inşaat, minimal zemin metrekaresi kullandığından kişiye alan kazandırır. Aynı kural iç mekan tasarımında da uygulanabilir. Genişlik yerine uzunluğa odaklanarak daha etkin depolama alanları oluşturulabilir. Ancak yüksek depolama alanları ulaşımı açısından yeni zorluklar yaratabilir. Tasarımcı Danny Kuo’nun bu merdiven sistemiyle elde edilen depolamada ise, altındaki üç rafın çekilmesiyle oluşan bir çekmece stili kitaplık hayatı kolaylaştırıyor. Raf ünitesi 2.6 metre yüksekliğindedir ve üstteki yüksek raflara erişim için alt raflar adım olarak kullanılabilir.

 

Hollanda’da doğmuş ve büyümüş olan tasarımcı Asyalı kökenlere sahip. Doğuyla batının kültürel etkilerini birleştiren Danny Kuo, bunun bir avantaj olduğunu ve ona geniş perspektif kazandırdığını savunuyor. Ayrıca bir tasarımcı olarak esnekliğe ve adaptasyona inanıyor. İşte tasarımcının yorumunu, kendi sözleriyle sizlerle paylaşıyoruz:

kuo_staircasec1

“21. yüzyılda yaşarken, dijital dünyaya cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan her zaman ve her yerde erişilebiliyor. Ayrıca uçağa atlayarak dünyayı dolaşabilir, 24 saat içinde istediğimiz yere gidebilir, farklı bir kültürden bir insanı, doğayı, binaları, gelenekleri-görenekleri, fikirleri, ürünleri tanıyabiliriz. Bütün bu teknoloji özellikler bizi batılı insanlar, dünya vatandaşları yapmaktadır.

danny-kuo-staircase-platz-sparen_ff698e0abc_xxl
Dünya vatandaşlarının tek bir yere, şehre ya da ülkeye bağlı olma zorunluluğu yoktur. İster eğlence, ister iş için olsun, insanlar giderek daha mobil oluyorlar ve yaşam tarzımızı da değiştiriyor. Bu durum esneklik ve uyumu şart kılıyor. İşte bu yüzden bu iki kavram da benim hem hayat hem de iş tarzlarımın anahtar kelimeleridir.
danny-kuo-staircase-platz-sparen_e3c06e0934_xxl

Büyük bir ölçekteki vizyonum budur ama aynı zamanda küçük ölçekte de insan hayatında esneklik olması gerektiğine inanıyorum. Teknoloji ve yenilikler bize farklı ürünler birleştirme şansı verriyor. Bu şekilde ürünler hem daha etkin hem de daha eğlenceli ve esnek olarak kullanılabiliyor. Ben tasarladığım ürünlerle insanların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyorum ve tasarımlarımın etkinliğini daha keyifli hale getiriyorum.”
danny-kuo-staircase-platz-sparen_e02ea8424a_xxl

danny-kuo-staircase-platz-sparen_88f42c3bc1_xxl