Gaziantep’in Bayından Yepyeni Bir Ürün BAYFLOOR

 

Motif Group/ Bahadır Bay

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Motif Group 1984 yılında kurulmuş olan bir aile şirketidir. Yaklaşık 2000 yılına kadar da kendi çapında üretim yapmaya devam etmiştir. Daha sonra fabrikasyona döndük. Fabrikasyona başladıktan sonra da mutfak dolapları, kapıları, akustik paneller, vestiyer, plazma ünitesi gibi dekorasyon malzemelerinin üretimine başladık. Dekorasyon işine girince parke ve duvar kağıdı işine de girmek gerekiyordu. Parkeyi ilk başta Yıldız Entegre’den aldık. Sonra yoğun talep gelince kendimiz üretmeye başladık. Gaziantep Başpınar’da 23.000m2 alana kurulu yaklaşık 250 kişiyle üretim yaptığımız bir fabrikamız mevcut.

Kapsama alanına gelince, Türkiye’nin özellikle doğu bölgelerinde iki üç tane olmak üzere her yerinde bölge bayilerimiz var. Geniş bir bayi ağı oluşturduk. Bay Floor ve Bay Door şirketleri Motif Group’un alt şirketleridir. Bu markalar da zaten kendi ürettiği ve satışını yaptığı ürünlerin firma ismidir.

Motif Group olarak merkezimiz Gaziantep olmak üzere ikinci yerimiz olarak da İstanbul Dudullu’da bir şirketimiz var. Diğer firmalarımız bayi şirketleri üzerine kuruludur. Türkiye üzerinde bizim bizzat elimizin üstünde olduğu Gaziantep ve İstanbul Dudullu olmak üzere iki şirketimiz var.

IMG_3006

Her firma ihracatı ön planda tutmak ister ama bizim daha çok ağırlığımız yurt içi. Yurt dışında da bayiliklerimiz var yalnız şöyle bir sıkıntımız var daha henüz tam olarak oturtamadık. Şu anda bu fuar için özellikle hedeflediğimiz pazar İran ve Ortadoğu pazarıdır.

IMG_2999

Bay Floor Laminat parkede 18 rengimiz var. Stokları hazır elimizde bulunan, istenildiğinde 3 bina 4 bina parkesi verebileceğimiz 8 rengimiz de depomuzda mevcuttur. Onun dışında 1 aylık ya da 15 günlük süre zarfında depomuzda stok oluşturabiliyoruz herhangi bir sıkıntımız yok. Parke kalınlıkları 6mm, 7mm, 8mm 7.8 mm’de var 10mm’de var. Bu ölçüler talebe göre değişebiliyor. Siparişlerimiz için genelde teslimat süresi olarak 3 hafta veriyoruz. Müşterilerimize ve bayilerimize mahcup olmamak adına bu süreyi 30 güne ya da en fazla 40 güne çıkarabiliyoruz. Vade konusunda da kredi kartı kullanımına öncelik veriyoruz.

IMG_2993

Bay Floor’un satış hedefi nedir?

Bu soruya; 3 yıl önce yaptığımız satıştan yola çıkarak cevap verebilirim. Yaklaşık 1.5Milyon m2 satış yaptık ve bu rakam gelecekte de artışın olacağının göstergesidir. Bu da böyle devam edecek inşallah.

IMG_3009

Bizim hedefimiz özellikle Bay Door Kapı ve Bay Door Kapak üzerinedir.

Önümüzdeki Demos ve Tüyap’da gerçekleşecek olan kapı fuarlarında da bu markalarımızla yer alacağız.