HÄFELE’YLE Aydınlanmak…

Mutfağınızın her noktasına değer katın
Mutfağınızın her noktasına değer katın

Aydınlatma teknolojisindeki yenilikler, mobilya ve iç mekan tasarımında devrimsel bir dönüşüm yaratıyor. Mobilya ve aydınlatma birleşiyor, en yeni teknolojiler yenilikçi tasarım olanaklarına pencere açıyor; yaşam alanları da bu dönüşümden payını alıyor. Häfele’nin aydınlatma sistemleri, tüm yaşam alanlarına entegre edilebilen teknolojisi ve seri üretim mobilyalara uyum sağlayan dünya standartlarında çözümleriyle Häfele markasının mühendislik birikimini yansıtıyor.

Evin en önemli yaşam alanı olan oturma odası, farklı yaşam tarzlarını yansıtan çok işlevli bir mekan. Aileyle, yalnız ya da konuklarla paylaşılan yaşam alanları; dinlenme, eğlenme, okuma ya da televizyon izleme gibi birçok işlevi barındırıyor. İnsanın kişiliğini ve yaşam tarzını en iyi biçimde ortaya koyan yaşam alanlarında, her stile uygun işlevsel ve verimli köşeler oluşturmak, göz okşayıcı ve davetkar bir ortam yaratmak ya da detaydan bütüne görsel konfora ulaşmak, ancak mekan kurgusunu destekleyen doğru bir aydınlatma konsepti ve akılcı ürünlerle mümkün.

“Kişiselliğin ifade aracı” olan yaşam alanlarının aydınlatma kurgusunda farklı durumlara uyum sağlayan değişken ve esnek ışık kaynakları kullanılır. Belli bir kitabı ararken örneğin, ilgili alanların parlak aydınlatılmış olması gerekir. Merkezi ya da tekil olarak kontrol edilen ışık kaynaklarının kombinasyonu, iyi bir aydınlatmayla birlikte oturma odasının cazibesini de artırır. Okuma köşesinde konforlu aydınlatma istiyorsak da sıcak bir okuma ışığı önemli. Bölgesel aydınlatmalar kimi noktalarda ışık vurgularıyla mekana görsel bütünlük kazandırır. Özel dekoratif objelere dikkat çekmek ya da kitapların bulunmasını kolaylaştırmak için rafa gömme spotlar da önerilen ürünler arasında.

Dolap ve çekmece içleri için üretilen kontrast renklerdeki aydınlatmalar CD ve DVD gibi eşyaların yerini bulmayı kolaylaştırırken, mükemmel bir ortam ışığı da yaratıyor. Alçak dolapların arka kısımları ya da cam rafların kenarları için önerilen LED’ler yumuşak bir aydınlatma efekti verirken, televizyonun parlamasını önleyen bir aydınlatma sağlıyor. Üstelik uyumlu bir kombinasyon ve yaratıcı tasarımlar için ideal bir arka plan da yaratıyor. Alttan aydınlatılmış ışıklı raflar üzerine konan objelerin görselliğine değer katmanın ötesinde ortam ışığına da yumuşak bir katkıda bulunuyor. İstenildiğinde renk geçişleriyle mekanı değiştiren şerit LED profiller, gömme veya yüzeye monte LED aydınlatmalar, sınırsız bir renk spektrumuyla her seferinde farklı duygular yaratıyor.

Häfele, İstanbul Dudullu’da bulunan merkez mağaza ve stok alanlarını içeren tesisleri ve yurt çapında konumlanan franchise mağazalarıyla, iş ortaklarına ve son tüketiciye daha hızlı ve verimli hizmet sunmayı hedefliyor. Türkiye pazarında mobilya, kapı aksesuar ve donanım alanlarında hizmet veren Häfele, uzman kadrosu ve sektörde eşi bulunmayan 100 binin üzerinde farklı üründen oluşan geniş yelpazesiyle iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun çözümleri tek elden sunuyor.