A1 Plastik’in 2. Fabrikası Silivri’de

Dünya piyasalarında art arda gelen kötü haberlerin etkisiyle, 2013 yılına dair olumsuz beklentiler, çok erken bir şekilde mali piyasalar tarafından fiyatlanmaya başladı

Mobilya, endüstri, mutfak ve otomotiv gibi sektörlere ürün ve hizmet götüren A1, yeni makine ve ekipmanları ile kapasitesini % 60 oranında arttırdı. A1 Üretici kimliği ve %100 kalite garantili ürünleriyle, şirkete olan güveni ve memnuniyeti de artırmaktadır. Firma ayrıca talebe karşılık vermek ve müşteri memnuniyetini üst safhalarda tutmak için 10000 m2 alana kurulu Silivri’deki 2. fabrikasında hizmetlerine devam edecek.

Yeni teknoloji kullanılarak organize edilen fabrikada yakın gelecekte yapılacak yeni makine ve ekipman yatırımlarıyla kapasitesini daha da arttırmayı hedeflemektedir. Ayda 800ton PVC’nin işleneceği tesiste 100’e yakın personel istihdam edilecektir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kurumsal İlişkiler Direktörü Eser Eskiçırak; “A1 Plastik olarak Silivri de ki 2. fabrikamızda bünyemize katacağımız yeni makinelerle1000 ton/(ay) PVC işleme kapasitesini aşacağız ve bu sayede yurt içi ve yurt dışı pazar payını artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Firmanın 1996 yılından bu yana sürekli devam eden yatırımlarıyla bugün 2 fabrikası, 2 şubesi, 2 ana bayisi yurt içi ve yurt dışında yüzü aşkın satış noktası bulunduğunu söyleyen Eser Eskiçırak, “Bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Destek veren müşterilerimize ve tedarikçilerimize teşekkür ederiz.” dedi.

A1 Özemek Plastik, iş hayatına 1975 yılında mobilya, otomotiv, beyaz eşya ve inşaat gibi çeşitli sektörlere kalıp üretimi yaparak başladı. 1996 yılında plastik profili, 2000 yılında da PVC kenar bandını üreterek sektördeki yerini almıştır. A1 Özemek Plastik, kalite ve hizmet anlayışını “mükemmele ulaşma” tutkusuyla özetlemektedir. Yenilikçi çözümlerin önde gelen markası A1 renk, desen ve ürün çeşitliliği ile sektörünün en çok takip edilen kuruluşudur.