Al-fa’dan ZOW 2013’e Özel yeni model ve “High gloss” renkler…

İzmir’de bulunan tesislerinde mobilya sektörüne PVC, ahşap, high gloss ve kağıt kaplamalı profiller, süpürgelikler ve paneller üreten Al-fa üretiminin %40’ını 20 ülkeye ihraç etmektedir.

Her geçen gün değişen iş yapış biçimlerini ve buna göre uygun farklılaşan müşteri beklentilerini karşılamak adına Al-fa yatırımlarına daha esnek, hızlı ve verimli süreçler oluşturmak amacıyla devam etmektedir.

İnsan faktörünü iş modelinin merkezine koyan Al-fa, müşteri memnuniyeti yaratmanın ilk koşulunun, iç müşterisini memnun etmek olduğuna, bu yüzden çalışanlarının, fark yaratıcı, rekabetçiliği arttıran ve verimliliği sağlayan en önemli kaynak olduğunu bilir ve emeklerine olduğu kadar onların fikirlerine de saygı ve ihtiyaç duyar.

2013 yılına girerken Al-fa iş ortaklarının süreçlerine daha fazla odaklanarak onlara özel çözümler sunacak ekipler oluşturmaktadır. Geçen yılın sonunda İstanbul İkitelli’de açılan ofis ve deposunu faaliyete geçiren Al-fa, bölgeye ve yakın çevreye  hizmet vermeye başlamıştır.

Al-fa 2012 yılı itibari ile doğal ahşap kaplamalı kapı yüzeyi üretimine başlamıştır, farklı renk ve ölçülerdeki ürünlere olan talep gün geçtikçe artmaktadır.

Al-fa Zow 2013 Fuarı’nda yeni model ve high gloss renklerini ilgililerin beğenisine sunacaktır. Ürün ömürlerinin kısaldığı bu dönemlerde çözüm daima yenilik ve süreçleri kısaltan fikirler olacaktır. Çalışmalarına bu yönde devam eden firma tüm süreçlerini gözden geçirerek değer yaratmayan tüm adımları eleyerek daha sağlıklı, kompakt bir yapıya bürünmeyi hedeflemektedir.

Bugün, yarın ne yapacağını değil, yarın için bugün ne yapacağını düşünen ve uygulayan Al-fa, iç ve dış pazarlardaki endüstriyel ve ticari iş ortaklarına; istenen miktarda ve istenen zamandaki teslimatlarıyla, iç ve dış açık iletişimi ile, artık ayırt edici bir özellik olmayan; bir zorunluluk olan ürün kalitesi ile, özgün tasarımları ve sonuç odaklı yapısı ile katkı sağlamak amacındadır.

Rekabetin, rakiplerini zayıflatıcı ya da yok edici değil, firmayla birlikte rakiplerini de güçlendiren bir yapıda olmasının, sektör ve tüm firmalar adına daha olumlu olacağına inanan Al-fa; etik değerlerden, kaliteli tedarikçi ve hammaddeden, bilinçli ve  deneyimli çalışanlardan, operasyonel verimlilikten, az ile çok is yapma ve insana saygı felsefelerinden 2013 yılında da vazgeçmeyecektir.