İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Uluslararası İntermob 2015 Fuarı’nda Yer Aldı

 

İstanbul Üniversitesi, Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü 10 – 14 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “18. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı” ile “28. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı”nda katılımcı olarak yer almıştır. 120.000 m2’lik kapalı alanda 29 ülkeden 897 firma ve firma temsilcisi ile dünyanın 100 farklı ülkesinden 75.000’in üzerinde kişinin katılımıyla gerçekleşen bu fuar, konu ile ilgili Avrupa’nın en büyük fuarlarından biri olma özelliğini taşımaktadır.

Bu kapsamda hazırlanan 15 m2’lik stantta, bölümümüzde yürütülen eğitim ve ARGE faaliyetleri hakkında çeşitli sunum ve etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Başta mezunlarımız olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı sektör temsilcisi standımızı ziyaret etmiştir. Bölümün tanıtımının yapılmasının yanında, bir grup öğretim üyesi ve öğrenci ile birlikte fuardaki stantlarda ziyaret ve incelemelerde bulunulmuştur.

Fuar organizasyonu, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof.Dr. S. Nami Kartal ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zeki Candan tarafından koordine edilip yürütülmüştür.

Öğretim Elemanlarımızdan Araş.Gör.Dr. Evren Terzi, Araş.Gör. Davut Bakır ve Araş.Gör. Hızır Volkan Görgün ile öğrencilerimizden Pelin Yaşar, Sivan Sunobar, Hilal Yanar, Alkan Memiş, Aysoltan Egemberdiyeva, Şahin Özdemir, Nimet Çakır, Berkay Karataş, Altay Şıruanlı, Mertkan Kısacık, Armağan Onur, Özlem Yaman, Gizem Çavdar, Berfu Öztahtacı, Kübra Şahin, Diyar Ossy, Can Kayıkçı, Naz Altıntaş, Ogün Mühürdar, Sema Karataş, Mürsel Üzer, Beren Doğan, Gülbahar Atan, Hacer Çalışkan, Serhat Sevindir, Alperen Kalkan, Kadir Özdamar, Begüm Akyol, Sena Şafak, Fırat İlgen, Ahmet Şimşek, Rabia Almak, Merve Tahta ve Ece Balaban stantta görevli olarak yer almışlardır.

Standımızı ziyaret eden bütün meslektaşlarımıza, sektör temsilcilerine, organizasyonda emeği geçenlere ve sponsor olarak bizlere destek olan Turhan Makine’ye teşekkürlerimizi sunarız.

Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı

manset

6

12

13

14

15

16

20

19

18

17

7

8

9

10

1

2

3

4

5