“Mübarek Ramazan geldi, Hoş geldi!”

30 yılda bir olan ve yazın en sıcak zamanına gelen mübarek Ramazan hepimizi zorlasa da, Rabbim sabrını veriyor…
ÇOK ŞÜKÜR!

İşte Rabbim Ramazan’da bu sıcaklarda orucunu tutanlara sabrını verdiği gibi, çalışan, üreten orman sanayisinde üretim yapan tüm işadamlarımıza da bu zor zamanların da sabrını veriyor…
ÇOK ŞÜKÜR!

Etrafımızdaki bizden bağımsız gelişen olaylar sebebi ile tüm işadamlarımız diken üstünde iken, binlerce çalışan, onlarca ödenecek çek ve belirsiz piyasalarla mücadele ederken, bir de bunların üstüne çıkarılan çek yasası işin tuzu biberi olmuştur… Tabii ki su yürür ve yatağını bulacaktır. Tabii ki onca makine durmayacaktır, Onca çalışanın maaşı ve söz verilen onca çek ödenecektir. Lakin, olmaz olsun da, bir de bunların tersini düşünün. Tutun ki, orman sanayinde üretim yapan işadamlarımız ”Yetti gayri“ deyip üretimi durdurursa, neler olur acaba?
Kaç kişinin canı yanar?
Kaç evde tüten ocak söner?
Kaç verilen söz yenilir?..
Elbet bu senaryo gerçek değildir.
ÇOK ŞÜKÜR!

Sözümüz bu sektörde kelleyi koltuğunun altına almış işadamlarımızın üstüne yeni zamlar, yeni vergiler, yeni Avrupa’ya uyum göstermek için, yeni maliyetler çıkaranlaradır!
Eli taşın altında ezilirken bile “Allah “ diyen ve acısını içine gömen bu işadamlarımızı, daha da zorlamamak gerektiğini düşünüyorum… Bizim sektörümüzün işadamları mert ve sözünün eridir.
ÇOK ŞÜKÜR!

Lakin bu arada yukarda dile getirdiğimiz senaryo olmaz ki demeyin. Unutmayın ki, bıçak kemiğe dayanınca “ilk önce can, sonra canan “ der her insan…

Herkese hayırlı Ramazan dileriz.

Fikret DEMİR
Editör