HEMEL

Hemel, 1966 yılında İngiliz ortaklığında kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne uzmanlık alanı, ahşabın çürümeye karşı korunması, ahşap boya ve cilaları olmuştur. Hem dış hem de iç mekan ürünleriyle 2016 yılında 50. kuruluş yılını kutlayan Hemel, ahşap sektöründe kullanılan yenilikçi ve son teknoloji ürünleriyle ahşap korumada pazar lideri konumundadır. Teknik danışmanlıkla satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdüren Hemel, bir taraftan Türkiye’deki çok önemli projelerin teknik danışmanlığını yaparak ahşap sektörüne artı değer katarken, bir diğer taraftanda Hollanda, İngiltere, Brezilya, Singapur, Azerbaycan ve Kıbrıs gibi ülkelere ihracat yapmaktadır.

2012 yılından itibaren İsviçreli Lonza firmasının ortaklığıyla üretimini sürdüren Hemel, AR-GE çalışmalarına verdiği önemle ahşap konusunda geleceğe yönelik çevre ve insan dostu yeşil ürünler sunmak için yatırımlarını sürdürmektedir.

Vizyonumuz

Ahşabın çağdaş bir yapı malzemesi olarak yaygın ve uzun ömürlü kullanılmasını sağlamak için:

En doğru bilgiyi, en yeni teknolojiyi ve yöntemleri araştırmak,

Bunları kullanıcıların ve uygulayıcıların hizmetine sunmak,

Tüm çalışanlarımızı ve satış ağını teşvik etmek ve başarılarını desteklemek.

Misyonumuz

Kaynağı yenilenebilir ve doğal bir yapı malzemesi olan ahşabı teknoloji ile daha verimli kullanmak; gelecek nesillere hem ormanlar hem de yaşanabilir kentler bırakmak.

  • İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi,  Vakum Cad. No:25 B-1 Özel Parsel, Aydınlı-Orhanlı Mevkii, Tuzla, 34957, İstanbul
  • Tel: 444 98 48
  • Faks: (0216) 394 83 10
  • www.hemel.com.tr