Katlanabilir Karton Mobilya

Basılı kağıt mobilyada yeni bir konsept, fuar tasarımı, organizasyon alanlarında gittikçe daha popülerleşirken, özellikle çocuk mobilyalarında sıklıkla kullanılan kendi kendine yapılan karton mobilyalar da pazar payını artıyor. 
Müşterilerin kendi grafikleriyle kişiselleştirebildiği, yüksek kaliteli, güçlü, çevre dostu, hafif mikro flüt kartonlar mobilya tasarımının farklı bir boyutunu temsil ediyor. Düz bir şekilde paketlenebilen ve kolaylıkla, hızlıca kurulan bu tasarımların faydaları arasında;

İsteğe bağlı olarak hızlı üretim,
Anında düşük maliyetli yeniden markalaşma,
Kolay ve hızlı montaj,
Minimal taşıma ve depolama maliyetleri,
Benzersiz reklam olanakları,
Yeniden kullanılabilir
olmaları yer alıyor.

 

Kağıt mobilya ve teknoloji kavramı, David Bartlett Designs tasarımcılarının son 50 yıldır üzerinde çalıştıkları bir konudur ve 1966 yılında, 2mm kalınlığındaki katı ıslak gıdalar mabaljıyla yapılan ilk sandalyeden beri çok gelişmiştir. Mobilya parçaları, komple kalıp kesim ve maliyetleri aşağıda tutmak için, baskıya hazır levha içine sıkıca tutulan kıvrımlı sac boşlukları olarak temin edilmektedir. Bu boşluklar, montaj için tüm ek malzeme ile birlikte kağıt paletler üzerinde teslimat adına, asgari 10 çeşitli öğeler olarak sipariş edilmelidir. Her bir ürün, madde temizliği ve baskı sonrası transit ile depolamada mobilyanın korunması için bir poli çanta ile birlikte verilir. Bu çözüm, özellikle fuar standı yapan ve kısıtlı bütçe sahibi kişiler için ideal bir fırsat sunar.

0e09527b0f5edaa60cf5702119e6a0a2_L
Bilindiği gibi çağdaş «tasarım mobilya»lar oldukça pahalıdır. Yüksek perakende fiyatları özellikle toptan ticarette çok sayıda seviyeler ve mobilya sektöründe pahalı üretim prosedürlerine neden olur ve aynı zamanda tekrar üretime karşı da koruma maliyeti söz konusudur. Ancak tasarımın tarihi, sadelik ve zerafetin kombine edilebilir olduğunu kanıtlamıştır. İşte foldschool tam da bu noktada devreye girmektedir. Hedeflerinden biri, tasarımın özüne dönmektir. Akıllı üretim süreciyle ve kaynakların uygun kullanıması yoluyla, makul bir fiyata, estetik ve fonksiyonel bir ürün yaratmayı amaçlar.

rocker_kid

Çevreci kavramına tam anlamıyla hizmet eden foldschool, geri dönüştürülmüş malzeme niteliklerini kullanarak, sürdürülebilirlik temeline dayanmaktadır. Ergonomiktir ve mekana değer katar. Karton malzeme olarak da çocuklar için son derece uygun bir malzemedir. Hafif, yumuşak, sıcak özelliklere sahiptir ve çocuklar üzerinde boya yapabilirler.

chair_front

Sektör uzmanları, her sektörde olduğu mobilya sektöründe de ilerleyen günlerde, maliyeti düşük, hafif, çevreci ve bir çok avantajlı özellikleriyle bu tarz ürünlerde tasarımın çoğalacağını ve pazar payının hızla yükseleceği belirtiliyorlar.

collection1