MIMARSIV SELECTION, FRANSIZ SARAYI’NDA 50 YENİLİKÇİ ÜRÜNÜ 500 MİMAR İLE BULUŞTURACAK…

MIMARSIV, sektördeki seçkin malzeme firmalarının yenilikçi ürünlerini hedef mimarlarla ve iç mimarlarla buluşturmayı planlayan özgün bir etkinliğe imza atıyor. 2 Haziran Perşembe günü Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda düzenlenecek olan “MIMARSIV Selection”, vizyoner konseptiyle mimarlar ve iç mimarlara güncel ve inovatif ürünler için benzersiz bir keşif yolculuğu vadediyor.

Mimarları; malzeme tedarikçileri, danışmanlık firmaları ve zanaatkarlarla, yaratıcı etkinlik ve mecralarda bir araya getirmek amacıyla Aslı Sekmen ve İlkay Öngün ortaklığında kurulan MIMARSIV, 2 Haziran Perşembe günü Beyoğlu Fransız Sarayı’nda gerçekleştireceği MIMARSIV Selection etkinliği ile 50 seçkin ve yenilikçi ürünü 500 mimarla buluşturmaya hazırlanıyor.1460461079_Asl___Sekmen

Business France işbirliği ile Fransız Sarayı’nın tarihi dokusu ve eşsiz atmosferinde gerçekleştirilecek olan organizasyon 12 saat boyunca sürecek ve aydınlatma,mobilya, zemin, duvar, tavan ve cephe gibi farklı kategorilerde hizmet veren önemli markaların seçkin ürünlerini İstanbul, Ankara ve İzmir’den davet edilecek 500 mimarla buluşturacak.1460464928_Frans__z_Saray____2_

Bugüne kadar düzenlenen fuarların ve tüm diğer mimar&malzeme buluşmalarının bir adım ötesi niteliğindeki MIMARSIV Selection, mesleki gelişmelerden haberdar olmak ve yenilikleri projelerine taşımak adına sektördeki güncel malzemeleri tanımak ve takip etmek zorunda olan mimarların ve iç mimarların işini kolaylaştırarak, onları kent merkezinden kilometrelerce uzaktaki fuar alanlarında, devasa stand alanlarında konumlanmış binlerce seçeneğin arasından ilgilerini çekecek ürünleri yakalamaya çalışma yükünden kurtaracak. Organizasyon, sektör profesyonellerini kent merkezinde, Fransız Sarayı gibi özgün mimariye sahip, konforlu ve şık bir mekanda, bir gün süresince, seçilmiş ve inovatif ürünlerle buluşturacak.1460464928_Frans__z_Saray____1_

Yoğun çalışma tempoları ve uzak mesafeler nedeniyle genellikle ürün ve malzeme fuarlarına katılamayan mimar ve iç mimarlarla daha sofistike ve prestijli bir ortamda birebir ve verimli bir buluşma gerçekleştirecek olmak, malzeme firmalarını da etkinlikle ilgili oldukça heyecanlandırıyor.

MIMARSIV Selection’da sergilenecek olan markaların ürünleri, Fransız Sarayı’nda, EDIDA 2016 ödüllü İç Mimar Atilla Kuzu ve Mimar Levent Çırpıcı ortaklığındaki Ozon Design tarafından tasarlanan Select Zone modüllerinde konumlandırılacak. Her marka için standart modüllerin oluşturulacağı MIMARSIV Selection’da ürünlerin detay bilgileri için dijital bir ekran da yer alacak.

Davetli ve ziyaretçilerin şampanya ve canlı müzikle karşılanacağı etkinlik, gün boyu sürecek olan DJ performans ve Fransız şarabı eşliğindeki ikramlarla devam edecek…

MIMARSIV Hakkında:

Aslı Sekmen ve İlkay Öngün ortaklığında kurulan MIMARSIV, mimarları ve malzeme tedarikçilerini özgün, yaratıcı, odaklı mecra ve etkinliklerle buluşturan, çok yönlü bir iletişim kanalı olarak İstanbul’da kuruldu. Farklı kategorilerde nitelikli mimari malzemeleri tüm verileriyle tek bir adreste bulunduran mimarsiv.com ise MIMARSIV’in dijital yüzü olarak sektöre sunuldu. Zamandan kazandıran ve rafine bir ortamda aranan bilgiye direk ulaşım sağlayan mimarsiv.com’da ürünler, standart ve Türkçe hazırlanmış teknik şartnameleri, CAD ve 3D çizim dosyaları, referans projeleri, sertifikaları, garanti belgeleri ve aldıkları ödüllerle yer alırken, mimarlar mimarsiv.com’daki ürün sayfalarından, firmalarla direk bağlantıya geçebilme imkanı buluyor.

Düzenlediği etkinliklerle mimarlar ve malzeme firmalarını özgün konseptlerle buluşturan MIMARSIV bu alanda, marka ve ürüne özel, hedef mimar kitlesine odaklı ve proje bazlı hizmet veriyor. Periyodik e-mailing’leriyle mimarsiv.com’a yeni giren markalardan ve düzenlenen etkinliklerden mimarları haberdar eden MIMARSIV, MIMARSIV ASIST ile mimarsiv.com’a kayıtlı mimarlara güncel projeleri için sistemde kayıtlı olan malzeme firmaları üzerinden istedikleri kategoride ürün araştırması ve marka yönlendirmesi de yapıyor. Ticaret odalarıyla sektörel partner olarak çalışan MIMARSIV, bu kapsamda, Türkiye’ye yeni giren seçkin ve özgün mimari malzeme firmaları için de danışma noktası olarak hizmet veriyor.

Aslı Sekmen Kimdir?

Aslı Sekmen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden 1998 yılında mezun oldu. 5 yıllık bankacılık kariyeri ardından, Avrupa menşeli ileri düzey mimari ürünlerin distribitörlüğünü yapmak üzere kendi malzeme firmasını kurdu ve 2011 yılına kadar ülke distribitörlüğü bazında çalıştı. Sonrasında, 2 yıl perakende mimarisi alanında uzman bir mimarlık firmasında Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak yer aldı ve bu sayede sektörün mimarlar tarafını daha yakından gözlemleme imkanı buldu. Halen İlkay Öngün ile ortak olarak kurdukları MIMARSIV çatısı altında hizmet vermeye devam ediyor.

 

İlkay Öngün Kimdir?

İlkay Öngün, Universite Louis Pasteur Strasbourg’da Ekonomi okuduktan sonra Erasmus-Socrates programı ile Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi ve İşletme eğitimi aldı. İşletme master’ını Universite Louis Pasteur Strasbourg’da, Uluslararası İlişkiler master’ını ise The Institut Europeen des Hautes Etudes Internationales’de tamamladı. 2006-2009 yılları arasında kendi danışmanlık firmasında çeşitli yabancı menşeli firmalarla çalıştı. Halen Aslı Sekmen ile ortak olarak kurdukları MIMARSIV çatısı altında hizmet vermeye devam ediyor.