MMFA 2015 Projeleri İçin Heyecanlı

 

 

Domotex 2015 kapsamında özel olarak gerçekleşen MMFA (Çok Katmanlı Modüler Döşeme Derneği) yıllık toplantısında konuşan dernek başkanı Matthias Windmöller; “Geçen yıl bazı temel stratejiler belirledik ve ortak faaliyetler imiz olumlu sonuçlarını göstermeye başladı bile. Bunlardan en önemlisi, MMFA’nın yardımıyla çok geniş kapsamlı olarak hazırlanan ve piyasada çok katmanlı ürünlerin konumunu geliştirmeye yönelik önemli bir adım olan CEN 16511 standartıdır. Ve bizim 2015 görevler listemiz hala dopdolu!” dedi.

 

Yeni standartın başlığı “EN 16511, Gevşek-konulmuş paneller- aşınmaya dayanıklı üst tabakası ile yarı sert katmanlı modüler zemin kaplaması (MMF)” şeklinde ifade edilirken, Ağustos 2014 yılından bu yana etkili olduğu belirtiliyor. Uzmanlar, MMFA için önemli bir kilometre taşını temsil ettiğini düşündükleri bu standardın hızlı hazırlanmasında katkıda bulunmuşlar.

 

Çok katmanlı zemin inşaatının uzun süreli yüksek performans sağlaması için, doğru altlık malzemesi kullanılması gerekiyor. MMFA da bununla ilgili çalışmalarını son sürat devam ettirirken, kapsamlı teknik bültenler yayınlıyor. Yakın zamanda MMFA’nın websitesi olan www.mmfa.eu adresinden de, farklı dillerde hazırlanan ve hem ticari ve satş anlamında, hem de öneri ve tavsiyelerle dolu olan bu bilgilerin yayınlanacağı ifade ediliyor.
MMFA2
MMFA, 2014 Eylül döneminde, Köln şehrinde, ustalar, döşeme uzmanları ve perakendeciler için pratik eğitim kursları başarılı pilot serisini gerçekleştirdi.

MMFA1

Bu başarıdan yola çıkan dernek, özellikle Almanca konuşulan bölgelerde, IFR (Köln Döşeme Teknoloji Enstitüsü ve Mobilya İç Tasarımı) ile ortaklaşa kurslar düzenlemeye devam ediyor.

MMFA3

Yüzeyler, ürün bileşimleri ve modüler katmanlı döşeme biçimlerinin çeşitliliği sürekli büyürken bugün, her zevke ve her inşaat durumuna uygun ürünler bulunuyor. MMFA da bu hızlı gelişmeleri yakından takip ediyor ve yeni ürün tipleri için yeni kategoriler oluşturuyor. Eylül 2014’te MMFA tarafından açıklanan yeni kategoriler şöyle sıralanıyor:

MMFA5

zaten hızlı gelişmelere tepki verdi: yeni ürün tipleri için üç MMFA ürün kategorileri açmak için, onlar biraz aşağıda şimdi Ekim 2014 yılında kendi tanımlarını, modifiye: “Yüzer, çok katmanlı yapısı modüler zemin kaplamaları … Sınıf1: HDF’e dayalı polimer tabakalı yüzey (sadece lake sistemler hariç), Sınıf2: Polimere dayalı yüzey ve /veya polimer katmanlı polimer kompozit, Sınıf 3: Sınıf 1 ve Sınıf 2 dışında kalan tüm diğer döşeme yapıları”. Örneğin Sınıf 3’te, tıklama sistemli tekstil yüzeyler veya mineral çekirdekli yüzeyler yer alıyor.

MMFA6

MMFA’nın bir sonraki olağan kurul toplantısının 20-21 Nisan 2015 tarihleri arasında Välinge Innovations şirketinin daveti üzerine, İsveç’in Viken kentinde olacağı belirtiliyor.

mfne1501_b6_Board