MOBSAD Genel Sekreteri Barış GÖRGÜÇ : MOSFED Mobilya Sektörünün Bayraktarlığını Yapacaktır.

 

Federasyon konusunda dernek olarak görüşümüzü istediğiniz soruları Federasyon’un ruhuna uygun olarak Başkan Ahmet Güleç’in ortak görüşlerimizi seslendirdiğini belirterek cevaplamış olmayı tercih ederiz.

 

MOBSAD bu sürecin 2007 yılından bu yana yapılan tüm çalışmalarında aktif olarak yer almış ve mevcut MOBSAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Küçük’ten, MOBSAD’ın Kurucu Başkanı Nuri Gürcan’a, Genel Sekreter Barış Görgüç’e ve görev yapmış tüm yönetim kurulu üyelerine kadar tam bir bütünlük içerisinde destek vermiştir.

 

MOBSAD açısından Federasyon sadece birlik beraberlik düşüncesinin bir aracı değil aynı zamanda sektörün tabandan tavana bütüncül bir yaklaşımla ele alınabilmesinin fırsatı olarak görülmektedir. MOBSAD Başkanı ve MOSFED Başkan Yardımcısı Engin Küçük’ün şahsında derneğimiz ülkemiz için de önemli bir örnek olacağının inancıyla Federasyon fikir ve oluşumunda canla başla çalışmaya devam edecektir. MOBSAD bu platformda da zanaatkar kökenli KOBİ ölçeğindeki firmaların sesini duyurup sorunlarının anlatılmasına devam edecektir. Zira sektörün tümünü kapsayan bu önemli birliktelik binlerce işçisi olan fabrikalardan, birkaç tezgahı olan atölyelere kadar mobilya camiasını kucaklamaktadır.

 

Bu vesile ile hem nitelik hem de nicelik farklılıkları olan binlerce mobilya firmasının ortak dertleri ile sektörü ve ülkemizi ileriye taşıyacak özel projeleri değerlendirip yorumlayabilecek bir kültür oluşacaktır. Bu ortak bilinç ve eşgüdüm ile Federasyon 2023 yılında 10 milyar USD ihracat hedefini aşacak mobilya sektörünün bayraktarlığını yapacaktır.

MOBSAD_Logo copy