Modern Mobilya Üreticisi İçin Yenilikçi Çözümler

Geçtiğimiz günlerde Nürnberg’teki ahşap işleri fuarı Holz-Handwerk’e katılan imos AG, mobilya üreticilerinin ihtiyaçlarına özel olarak yönlendirilebilen 11.0 yazılım çözümünü piyasaya sundu. Herford merkezli firma elektronik işletme çözümleri ve yeni operasyon içerikleriyle, üretim aşamasından satışa kadar olan sürecin çok daha verimli hale gelmesi adına mobilya üreticilerine yepyeni imkanlar sağlıyor.

Mobilya üretimi için teknolojik destekleriyle öne çıkan firma imos AG, yeni yazılım çözümleriyle mobilyanın sipariş ve üretim aşamasından online satış ve teslimatına kadar olan sürecin kesintisiz olarak ilerlemesini sağlıyor. Herford’da bulunan yazılım şirketi, farklı şirket büyüklükleri ve iş modelleri için özel çözümler üretiyor ve sunuyor. Şirket son katıldığı ahşap işleri fuarında, özellikle marangozlar için yeni bir online-çözüm modeli üzerine sunumlarıyla dikkat çekti.

Yıllardır imos CAD / CAM modüllerine bağlantılı profesyonel e-ticaret çözümleri üreten imos AG özellikle işletmeler arası (B2B) iş sürecini optimize etmeye odaklanıyor. Firma konuyu tamamlamak için piyasaya sunduğu bulut tabanlı (cloud-based) yeni bir yazılım çözümü ile artık nihai tüketiciyle satış sürecini de entegreyi hedefliyor. Yönetm kurulu başkanı Prof. Dr.-Ing. Frank Prekwinkel konsepti şöyle açıklıyor; “E-ticaret ve e-iş gibi kavramlar gitgide daha popülerleşiyor. Artık çok daha fazla kişi için bir satın alma söz konusu olduğunda, internet bir numaralı bilgi kaynağı haline geldi. İşte bizim bu yeni yazılımımızla, kullanıcıların eğilimlerini daha kolay anlayıp, bunlardan yararlanabilir ve böylece de rekabet avantajlarınızı büyütebilirsiniz.“

Sistemin işleyişinde, online-yapılandırıcının entegre edilmiş olduğu, mobilya üreticileri web sitesinde, son kullanıcı istediği mobilyayı seçer ve onu malzeme, renk ve tasarım yönleri gibi özelliklerini kendi zevkine göre değiştirir. Bunun sonucunda ortaya çıkan ürünün etkileyici 3D sunumu, ister tablet bilgisayarınızın kamera fonksiyonu isterseniz cep telefonunuzla gerçek yaşam alanınıza yansıtılarak test edilebilir. Böylece son kullanıcı seçtiği ürünün gerçek ev ortamında nasıl bir uyum sağlayacağını tam anlamıyla görmüş olur.

Moebelverkauf online

Müşteri ürünü bu şekilde seçip yapılandırdıktan sonra, ürünü dükkana koyar, fiyatı belirlenir ve ödeme şartlarıyla, teslimat opsiyonlarına göre karar verilip, sipariş tamamlanır. Ödeme kredi kartıyla veya üretici firmanın belirleyeceği bir online ödeme sistemiyle yapılabilir. Mobilya üreticisi de verilen bu siparişi kendi imos CAD/CAM sistemine uygular ve imalata başlar. Genel trendin bir uzantısı olarak, satış çözümünün tamamı bir tablet bilgisayarda yürütülebilir. Prof. Dr. Frank Prekwinkel bu konu hakkında şöyle konuşuyor; “Yeni yapılan bir Forsa kamuoyu yoklamasına göre her sekiz Alman’dan bir tanesinin tablet bilgisayarı ve çok daha fazlasının da akıllı telefonu var. Parmak sezgilerinizle yaptığınız işlemler hem eğlenceli hem de ergonomik hale gelmiştir. Bu nedenle artık ürünlerimizi mutlaka mobil cihazlar için de uyumlu olarak hazırlıyoruz ve sunuyoruz.“