Moskova’yı Endüstri Merkezi Yapan İki Önemli Fuar Birarada: ZOW & FIDexpo

Mobilya ve tasarım endüstrileri tedarikçilerinin gözdesi olan uluslararası ZOW Fuarı, 12-15 Mayıs tarihinde Moskova’daki All-Russian Sergi Merkezi’nde, şirketler arası ticaret odaklı yeni bir uluslararası fuar olan FIDexpo ile paralel gerçekleşecek. Rusya pazarında mobilya ve aksesuarları alanında en uzman fuar olarak bilinen ZOW bu yıl, FIDexpo ile birlikte Moskova’yı endüstri için çekici bir merkez haline getiriyor.

ZOW Moskova ve FIDexpo fuarları, belirlenen yeni tarihleriyle Rusya’daki mobilya aktif satışların başlangıcının tam öncesinde gerçekleşerek, pazardaki tedarikçilerin birbirine paralel bu iki önemli organizasyonda buluşmasını sağlayacaklar. 2008 yılında lanse edilen ve modern fuar standartlarına uygun olarak tasarlanmış bulunan All-Russian Fuar Merkezi’nin geniş salonlarının, ZOW katılımcı sayısını da artıracağı belirtiliyor. Katılımcılar olumlu 2014 yılında stratejik değişiklikler aldı. 300 den fazla katılımcı ZOW projede yer alması bekleniyor. Katılımcıların 2014 yılında yapılan yeni stratejik değişimleri olumlu karşıladıkları belirtiliyor. Ayrıca ZOW Moskova projesinde bugünkü rakamlarla, 300’ün üzerinde katılımcı olacağı açıklandı.

ZOW ve FIDexpo projeleri arasındaki sinerji, mobilya sektöründe üretici ve tedarikçi işbirliği için ek bir fırsat sağlarken, ziyaretçi ve alıcı potansiyeli sayısını da önemli ölçüde artırıyor ve mobilya üretim süreci zincirini izlemeyi mümkün kılıyor. FIDexpo fuarının genel ortağının, Rusya Mobilya ve Ahşap İşletmeleri Derneği olması itibariyle de, Rus pazarında etkin bir organizasyon.

ZOW_07

ZOW 2014, bu yıl ilk kez hizmete sunduğu, ücretsiz online iş eşleşmesi sistemiyle de, katılımcıların rahatlıkla birbirleriyle iletişim kurmalarını ve görüşme toplantıları organize etmelerini sağlıyor. Ayrıca fuarda, toptancılar, perakendeciler ve distribütörler varlığını sağlayacağı

özel bir program mevcut. Fuar yeni gelişmeleriyle farklılık yaratırken, bazı geleneklerinden de vazgeçmiyor. Benzersiz yapısıyla ZOW fuarının katılımcılara sağladığı PR desteği, yemekler, forum barları ve diğer servisleri devam ediyor.

ZOW_06

ZOW 2014 için hazırlanan yeni stratejik çözümler, projeyi piyasanın şirketler arası ticaret alanında lider fuarlarından biri yapıyor. Bu anlamda ZOW 2014, mobilya parçaları ve aksesuarları alanında hem dünya genelinde, hem de Rusya’da, önemli bir organizasyon olarak endüstrinin en dikkat çekici aktivitelerinin başında geliyor.