PELİ PARKE EN YENİLERİ İLE YENİ STANDINDA YAPI FUARI’NA DAMGASINI VURACAK

Mehmet Karahasanoğlu

1978’den bu yana düzenlenen ve sektör profesyonellerini buluşturan Yapı Fuarı’na katılan Peli Parke Loft Koleksiyonu ve yeni üretmeye başladığı Peli Dekoratif Kapı’larını ilk kez bu fuarda sektöre tanıtacaktır.

23-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında TÜYAP Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Yapı Fuarı’na düzenlendiği ilk yıllardan bu yana katılan Vezirköprü Orman Ürünleri Grubu’nda yer alan Peli Parke en yeni ürün ve hizmetlerini bu fuarda sektör profesyonelleri ile buluşturacak.

Yapı Malzemeleri ve Teknolojileri zirvesi olarak adlandırılan fuara 105 ülkeden yüz binin üzerinde katılımcı olacak.

Fuara katılmalarının önemini anlatan Peli Parke Pazarlama Müdürü Mehmet Karahasanoğlu, ‘’Yapı dünyasının vazgeçilmezi olan platformda tüm ürün ve hizmetlerimizi sergileme ve tanıtma imkanı buluyoruz. Yeni pazarlardaki yeni ihracat ve yatırım potansiyellerini keşfetme fırsatımız oluyor. Bu fuar birçok yerli ve yabancı yatırımcının katıldığı yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan uluslar arası iş geliştirme platformudur. Fuara katılmanın firmamızın prestiji açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sektör profesyonelleri, nihai tüketici ile buluşarak ürün, hizmet ve teknolojilerimizi fuarda tanıtıyoruz. Fuara katılarak iş hacmimizi genişletmeyi ve pazar payımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Bu çapta büyük fuarlara katılmak küresel marka olma yolunda önemli adımlardır ’’dedi.

LOFT PARKE VE PELİ DEKORATİF KAPI’LAR İLK KEZ YAPI FUARI’NDA

Peli Parke yapı sektörünün en önemli platformlarından olan Yapı Fuarı’nda en yeni koleksiyonu Loft’u ve bu yıl üretime başladıkları Kapı Koleksiyonları’nı ön plana çıkaracak. İlk kez Yapı Fuarı’nda görücüye çıkacak olan Loft Parke ve Dekoratif Kapı Koleksiyonları’nın yanı sıra tüm ürün ve hizmetlerini fuarda sergileyecek.

  1. Hall 241 no’lu stantda yerini alacak olan Peli Parke bu yıl iddialı ve yeni standı ile de dikkatleri üzerine çekecek.

Turanlar Grup Hakkında:

1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile entegre bir tesistir.