SURTECO Süddekor İle Birleşti

Avrupa’nın en modern ve etkili dekoratif baskı merkezi, 2016 yılında Almanya’nın Buttenwiesen kentinde hizmete girecek.

 

2013 sonundan bu yana SURTECO SE şirketine bağlı Süddekor Grubu’nun baskı aktiviteleri, grubun Almanya’nın Buttenwiesen-Pfaffenhofen bölgesinde bulunan merkeziyle stratejik olarak birleştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Laichingen’daki şirlet toplantısında Yönetim Kurulu yeni kararlarını açıklayarak, bundan böyle SURTECO Grubu’nun dekoratif baskı işlemlerinin Buttenwiesen’da gerçekleşmeye odaklanacağını ilan etti. Süddekor GmbH, I no’lu fabrikada bulunan baskı bölümü ve laboratuar imkanları, Laichingen şehrinden Buttenwiesen’e taşınacağı belirtildi. Bunun yanı sıra, II no’lu fabrikada yer alan film cilalama bölümünün ise Laichingen kentinde kalacağı açıklandı. Aynı şekilde, Dakar Melaminimprägnierung GmbH, Heroldstatt, bu karardan etkilenmeyerek bugünkü konumunda çalışmaya devam edecek.

 

SURTECO SE Yönetim Kurulu üyesi Friedhelm Päfgen, konuyla ilili şu açıklamalarda bulundu: “Süddekor’un devralınmasının ardından satış yapılarını standardize edildi ve şimdi de sıra üretim ağını optimize etmeye geldi. Bu şekilde, uzun vadede rekabet gücümüzü güçlendirmek ve müşterilerimiz açısından daha performans odaklı bir şekilde kendimizi konumlandırmak niyetindeyiz. Hedefimiz, Buttenwiesen’da Avrupa’nın en modern ve etkili dekoratif baskı konumunu geliştirmektir.”

Sueddekor_Laichingen_high

Taşınma işlemlerinin 2016 yılına kadar tamamlanması planlanırken, SURTECO SE tek bir dekoratif baskı merkezine odaklanarak yeni merkezi etkili yeniliklerle donatacak. Uzun süredir şirkete hizmet eden çalışanların, özellikle gerekli bilgi transferi bakımından önemine dikkat çekiliyor ve yeni merkezde yer alacakları belirtiliyor. Laichingen kentinden yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunan Buttenwiesen’deki yeni konumlandırma adına, çalışanları ikna etmek için de yeni bir içerik sunulacak. Bu geçiş sürecinin ayrıca, şirketin yönetimi tarafından aktif olarak destekleneceği de söylenenler arasında.

 

Entegrasyon aynı zamanda Süddekor yönetim ekibi içinde de değişiklikler olacağı anlamına geliyor. 30 Haziran 2014 tarihi itibariyle, SGE Papier yönetim takımının iki değerli üyesi Dr Jürgen Dambrowski ve Dr Steffen Griffel, SURTECO Grup şirketinden ayrılacaklar. Bu hususta Dr Steffen Griffel, “Biz başarılı bir iyi ellere Süddekor Grup şirketimizi iyi ellere teslim etme konusunda gerekli başarıyı gösterdik. Artık planladığımız gibi dizginlerin devralınma zamanıdır.” SGE yönetim ekibi artık Reinhold Affhüppe, Dieter Baumann ve Dr Gereon Schäfer isimlerinden oluşacak. SGE başkanı Dr Gereon Schäfer, ayrılan ekibe teşekkülerini sunarken ekliyor: “Dr Griffel ve Dr Dambrowski’ye yapıcı ve başarılı bir işbirliği için teşekkür etmek istiyorum. Ayrılmalarını üzüntüyle ama anlayışla karşılıyoruz. Gelecek için her ikisine de başarılar dileriz.”