Teknolojiyle uyumlu firma, Dendro

Sektörün en yeni laminat parke üreticisi Peli Parke, kaliteden taviz vermeden ürün çeşitliliğine katkıda bulunmaya devam ediyor. Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Mehmet Karahasanoğlu ile siz değerli okurlarımız için görüştük ve Peli Parke’nin son çalışmalarıyla ilgili bilgi aldık.

Dendro Parke, iç mimari sektörünün öncü firması Aspen tarafından, 2006 yılında lamine parke üretimi ve satışı amacıyla kurulmuş. 2008 yılından beri, Düzce’de bulunan 60.000 m2 açık, 12.000 m2 kapalı alana sahip üretim tesislerinde, Türkiye ve Avrupa’nın en modern teknolojileri kullanılarak Dendro markasıyla lamine parke ve Veranda markasıyla dış mekan ahşap deck üretimi gerçekleştiriyor. Dendro lamine parkeler, otomatik makinelerle uygulanan altı kat, özel UV sertleştirilmiş Bona X marka cila ile daha dayanıklı hale getiriliyor. Tüm Dendro ürünleri, E1 ve TSE kalite belgelerine ve ayrıca Dendro FEP’nin (Avrupa Parke üreticileri Birliği) Türkiye’deki tek üyesi.

Lamine parke ve deck ürünlerinin yanı sıra Dendro, yıllık 60 milyon m2 kapasitesiyle dünyanın en büyük laminat parke üreticilerinden olan ve 100 yılı aşkın geçmişi ile üretim teknolojisine getirdiği yenilikler ile üstün Ar-ge başarılarına sahip Kaindl ürünlerinin de distribütörlüğünü yapıyor. Desen ve yüzey dokusunun birebir uyum sağladığı, sadece Kaindl tarafından üretilen senkronize laminat parke ürünleri, Kaindl gerçek ahşap parke ürünleri ve inkjet teknolojisi kullanılarak parke yüzeyine istenilen desenin uygulanabildiği özel ürünleriyle dünya parke sektörünün trend belirleyicisi rolünü üstleniyor. Dendro ve Kaindl ürünlerinde her mekan için doğal, dekoratif ve dayanıklı pek çok seçenek bulmak mümkün.

Dendro ve Kaindl teknolojinin de sıkı takipçilerinden olarak tablet bilgisayara ve mobile uyumlu olarak online hizmet veriyorlar.

Kaindl’in yeni online iç tasarım stüdyosu kullanıcılarına, dijital oda tasarımlarını hayata geçirmek için en doğru görsel tasarım aracını sunuyor. Kaindl tüketicileri artık mobilya cepheleri, tezgahlar, zemin kaplamaları ve duvarlarıyla çok yönlü odalar oluşturabilir ve yeni mekanlar yaratabilirler. Firma bu teknolojik çalışmayla, görsel olarak sınırsız tasarım opsiyonu sunuyor. Bir düğmeye basarak farklı müşteri isteklerini, birbirinden değişik döşeme motifleri ve stil tavsiyesiyle görmenin mümkün olduğu stüdyonun kullanıcı ara yüzü de son derece sade. Bu anlamda stüdyo, azaltılmış ve sezgisel kullanıcı navigasyonu ile göze çarpıyor.

Her değişken iç mekan ürünü, odanın fotoğrafındaki bir simge tarafından işaretleniyor. Kullanıcı, fare tıklaması veya dokunmatik ekran başına kullanılabilir ürün seçimini açabiliyor ve ürün seçimini sınırlamak için önceden tanımlanmış filtreler uygulayarak oda tasarımında tercih edeceği malzemeleri ekleyebilir. Sezgisel ve iyi bir sunum olanağı sağlayan kontrol fonksiyonlarıysa kullanıcıya yer, duvar, mobilya önleri gibi farklı ürün gruplarını hızlı ve kolay bir şekilde eşleştirme imkanı veriyor. Kullanıcı seçimiyle tatmin olduğu takdirde oda tasarımını stil listesi bölümünde pdf dosyası olarak kaydedebiliyor. Bu bölüm aynı zamanda oda için seçilmiş ürünlerin de genel bir listesini sunuyor. Liste istenirse elektronik postayla gönderilebiliyor veya çıktısı alınabiliyor. Sistemin diğer kullanıcı dostu özellikleri arasında dekor numarası arama fonksiyonu ve seçilen dekorlar için bir izleme listesi bulunuyor.

Tek uygulamayla çok fayda…
Kaindl online iç tasarım stüdyosu, tek bir merkezi uygulamadan internet için çeşitli versiyonlar sunabiliyor. Klasik kişisel bilgisayarlardan cep tabletlerine kadar çok farklı kullanımları mevcut bulunan sistem aynı zamanda, dokunmatik ekranlı kullanıcı navigasyonlu uygulamalar için de çok uygundur. Logolar, renkler, oda fotoğrafları ve ürünleri perakendeci ihtiyaçlarına uyarlanabilir. Kullanıcı arayüzü Kaindl merkezi yönetimce kontrol edilen sistemdeki ürün yelpazesi güncellemeleri ve adaptasyonları perakendecinin sürümü tarafından otomatik olarak kabul edilir.

Kaindl’in bu yeni stüdyosu daha önceki ‘Kaindl Mobil’ ve ‘3 boyutlu sanal daire’ gibi yeni medya gelişmelerinin bir uzantısı olarak, mimar ve iç mekan tasarımcıları arasında popülerlik kazanıyor. Detaylı ve kapsamlı görünüm seçenekleriyle ile çekici tasarımına, kolay kullanım ve yüksek kalite ürünlerin sunumu eklenince daha çok insanın “Kaindl Mobile” kullanmayı tercih etmesi söz konusu. Fotoğraf galerileri ve montaj videolarıyla yeni online iç tasarım stüdyosuna, web uygulaması da entegre edilmiş.

Diğer yandan Kaindl’in 3 boyutlu sanal daire uygulaması da, büyük ölçekli projeksiyon ekranı ve özel 3D gözlük ile müşterilerine çok özel bir deneyim vaat ediyor. Kaindl 3D Sanal Daire ile farklı zeminler, mobilya cepheleri, tezgahlar ve çok sayıda ürün grubunu seçebilir, üç boyutlu ortamda sanal bir turla bunları yaşayabilirsiniz.