Dünyaca Ünlü Kaindl Yeniden Türkiye’de!

1897 Avusturya’sında bir kereste atölyesi olarak başlayan Kaindl macerası, günümüzde dünyanın en büyük ve köklü zemin kaplama markalarından biri olarak devam ediyor. Dünyanın her yerine ulaşan tedarik zinciri ve kapsamlı ürün gamı ile sayısız projenin zeminlerinde yer alan Kaindl, tasarım ve ürün kalitesi anlamında evrensel standartlara sahip ürünleri ile Türkiye pazarına yeniden dahil olmaya hazırlanıyor. DesignFloor işbirliği ile pazarda yerini alacak ürünler Green Guard, Blue Angel gibi sağlık ve sürdürülebilirlik sertifikasyonlara sahip olmaları ile dikkat çekiyor. Dev işbirliğinin arkasındaki isim ise DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan…

 • Kaindl markası hakkında bilgi verir misiniz?
 • Kaindl, zemin kaplaması ve ahşap panel üretiminde Avrupa’da tek çatı altındaki en büyük firma konumunda. Firma, Avrupa’da tanınan ve bilinen başka markaları da olmasına rağmen kendi soyisimleri olan Kaindl markası ile de üretim yapıyor. Bu da Kaindl ürünlerine kalite anlamında ne kadar güvendiklerinin bir göstergesi niteliğinde. Daha önce başka bir firma distribütörlüğünde 20 yıl boyunca Türkiye pazarında yer aldı ve sayısız yerli projede kullanıldı.

 

 • Kaindl’ın ürün gruplarını ve öne çıkan özelliklerini detaylandırır mısınız? Türkiye’de satışına başlanacak ürün grupları hangileri?
 • Türkiye’de DesignFloor distribütörlüğünde Kaindl ürünlerinden Laminate Natural Touch, Laminate Easy Touch, Laminate Classic Touch, Supreme Easy Touch ve Supreme Natural Touch koleksiyonları pazara sunulacak. Öne çıkan ürünler arasında daha önce portföyümüzde alternatifi bulunmayan macar kesim parkeler ve suya dayanıklı Aqua Pro koleksiyonları da yer alacak.
 • Markanın pazarda tercih edilmesini sağlayan etkenler neler olacak? Rakiplerine kıyasla avantaj sağlayan yanları neler? Ürün sertifikaları hakkında bilgi alabilir miyiz?
 • Uzun zamandır seçimleri üzerinde çalıştığımız koleksiyonlar, üst kaliteyi ulaşılabilir fiyatlarla buluşturan ve yerli pazarda eksiği hissedilen bir ürün gamından oluşacak. Green Guard sertifikası ile yapısında sağlığa zararlı madde bulunmadığı kanıtlanan Kaindl parkeler özellikle kreş, huzurevleri, rehabilitasyon merkezleri, klinikler gibi sağlık önceliği yüksek mekanlar için de ideal tercih olacak. Bunun yanı sıra A+ ve M1 düşük emisyon sertifikasyonları, Blue Angel sağlık sertifikası, PEFC sürdürülebilirlik belgesi ve 30 yıl garanti güvencesi ile Kaindl ürünleri, segmentindeki rakiplerine kıyasla proje şartnamelerine çok daha uygun bir alternatif sağlayacak.

 

 • Kaindl markasının teknolojik anlamda getirdiği yenilikler ve ürünlerin yüzey özelliklerine dair neler söyleyebilirsiniz?
 • Kaindl’ın inovatif teknolojileri içinde en çok dikkat çekenlerden biri yüzey teknolojisi. 22 farklı yüzey alternatifine sahip olan Kaindl ürün yelpazesi bu anlamda dünyada tek. Bakım ve temizlik kolaylığı, hijyenik ürün yapısı, antibakteriyel özellik, kolay dezenfektasyon, çizilme direnci ve ISO 22196 sertifikasına sahip olan bu yüzey teknolojisi; 22 farklı ve özgün doku alternatifi ile hem teknik konfor hem de tasarım anlamında ürünleri en üst seviyeye taşıyor.

 

 • İşbirliği nasıl gerçekleşti? Kaindl’ı tercih etmenizdeki sebepler nelerdi?
 • Kaindl yakından takip ettiğimiz, vizyonunu, kalitesini ve doğaya karşı sorumluluk sahibi politikasını takdir ettiğimiz bir markaydı. DesignFloor olarak benimsediğimiz başlıca yaklaşımlar olan kalite, güven, sağlık ve çevresel sürdürülebilirlik faktörlerini paylaştığımız Kaindl markasının aynı zamanda yerli pazarda ihtiyaç duyulan ürünleri üretmesi adım atmamızdaki en önemli etkenlerdendi. İki firmanın yaklaşımları arasında ciddi bir sinerji oluştu ve Kaindl ürünlerini Türkiye pazarına sunmak konusunda anlaştık. Prosedür aşamalarını hızlıca tamamlayıp iç pazardaki stratejimizi oluşturduk.

 

 • Aqua Pro etiketine sahip ürünler hakkında bilgi verir misiniz?
 • Aqua Pro Kaindl’ın Avrupa standartları kapsamında test ettiği ve akredite ettirdiği, su ve nem dayanımı sağlayan bir yüzey teknolojisi. AQUAtec adı verilen neme dayanıklı organik materyallerden üretilen bir HDF tabakası ve sızdırmazlık sağlayan bir kilit sistemi kullanılıyor. Bu üretim tekniği sayesinde AQUA PRO etiketine sahip ürünler, olası su sızıntılarında 24 saate kadar yapılan müdahalelerde zarar görmüyor. Biz de ürün gamımıza bu teknolojiye sahip olan AQUA PRO Supreme Easy Touch ve AQUA PRO Supreme Natural Touch koleksiyonlarını dahil ediyoruz. Ayrıca 12 mm kalınlıktaki Supreme Natural Touch parkeler, 35 yıl garanti güvencesi ile kullanıcılara sunulacak.