Yeniden keşfedilen klasik DesignFloor’dan Balık sırtı parke

Uygulandığı her mekanda olağanüstü bir etki yaratan, karakteristik görünümüyle zemin tasarımlarına dinamizm katan balıksırtı parkeler, döşeme trenlerinin son gözdesi. Balıksırtı parkeler özellikle geniş ve eşyanın az olduğu açık zeminlerde standart parkelerin boğucu görünümünü kırıyor ve ferah bir dekorasyon anlayışının temsili oluyor. DesignFloor; sürdürülebilirlik politikalarıyla yapı sektörüne yeni bir dinamizm kazandırırken balıksırtı parkelerle estetik bir iç mekan kurgusu yaratıyor, düşük karbon emisyonu, ısı yalıtımı ve yangın dayanımı gibi özelliklerle de üst düzey bir ürün performansı sunuyor.

Günümüzde doğal kaynakların korunması her zamankinden daha önemli hale gelmişken, yapı sektöründe kullanılan ağaç bazlı ürünlerin çevresel duyarlılığı talepleri etkiliyor. Giderek azalan ağaç çeşitlerini korumak adına çevreci zemin çözümleri sunan DesignFloor; Hi-Tech Laminat Parke, Lamine Parke, LVT zemin kaplama ürün gamını şekillendirirken bu farkındalıkla doğayı önceliğine alarak benimsediği sürdürülebilirlik politikalarıyla da yapı sektörüne yeni bir dinamizm kazandırıyor.

DesignFloor’un sayısız renk ve çeşitteki zemin çözümlerinin arasında en dikkat çekeni kuşkusuz eski klasiğe yeni yaklaşımlar getiren balıksırtı parkeler. Parke plakalarının kenarlarının çapraz biçimde bir araya getirilmesi ile oluşarak özel bir zemin kaplama tarzı yaratan balıksırtı serisi, tür olarak laminat parke sınıfına giriyor. DesignFloor balıksırtı parkeler ölçü olarak standart parkelerden daha küçük, eski evlerde görmeye alıştığımız balıksırtı desenli döşemelere göre ise daha büyük bir ölçüde tasarlanarak özgün bir tarzı yaşam alanlarına entegre ediyor.

Güçlü aşınma tabakası ile genel mekanlarda zemin çözümleri

Uygulandığı her mekanda olağanüstü bir etki yaratan, karakteristik görünümüyle zemin tasarımlarına dinamizm katan balıksırtı parke serisi, 12mm’lik kalınlığı ve güçlü aşınma tabakası ile kişisel yaşam alanları kadar ofis, otel gibi yoğun trafiğe sahip genel mekanlarda da kullanılabiliyor. Teknik avantajları sayesinde banyo gibi ıslak alanlar haricinde istenilen her zemine uygulanabilen parkeler,  özellikle zeminin fazla ekspoze edildiği minimalist iç mekan kurgularına göz yormayan estetik tarzı ile uyum sağlıyor. Öte yandan İskandinav ve modern dekorasyon stillerinde de oldukça çarpıcı bir zemin tasarımı sağlıyor.

PEFC sertifikasyonu ve çok daha fazlası

Tüm DesignFloor parke ürünleri gibi orman belgelendirme onay programıPEFC sertifikasına sahip olan balıksırtı plakalar, A+ sertifikası yani düşük karbon emisyonu ile çevreci ve sürdürülebilir yapısıyla öne çıkıyor. Öte yandan yapısal özellikleri nedeniyle haşere barındırmayan ve alerjen duyarlılığı olan DesignFloor balıksırtı serisi, pratik bir şekilde temizlenebilme özelliğiyle hijyen avantajı sunuyor. Balıksırtı parkeler ısı yalıtımı performansı doğal taş, seramik ve benzeri zemin döşemelerine göre yüksekken 12 mm kalınlık sayesinde iç mekanda optimum ses akustiğini sağlıyor. Ahşap hammaddeye sahip ürünlerde erişilmesi oldukça zor bir sınıf olan Cfl-s1 yangın dayanımı sınıfındaki ürün, 35 yıl garanti süresiyle uzun ömürlülüğünü de temin ediyor.

DesignFloor Hakkında:

2006 yılından bu yana faaliyet gösteren DesignFloor, yapısında teknolojinin son gelişmelerini barındıran nitelikli zemin kaplama ürünleri ile sektördeki yerini ve güvenini günden güne sağlamlaştırıyor. Hi-Tech Laminat Parke, Lamine Parke ve LVT zemin kaplama seçeneklerini ürün gamında bulunduran DesignFloor, doğanın en estetik dokularını her tipolojide kullanılabilir zemin kaplamalarına dönüştürüyor.  Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya’daki 135’i aşkın satış noktasıyla dev bir servis ağı oluşturan marka, kaliteli zemin hizmetinin sınırlarını her gün daha da genişleterek “parkeye dair” tüm çağrışımları kendi etrafında şekillendirirken, çalışma odağını da ‘’insana dair” düşüncesi etrafında kuruyor.