Uluslararası Mobilya Tasarım Ödülleri

İtalya’daki  A’ Uluslararası Mobilya Tasarım Ödülleri için son başvuru tarihi 28 Şubat 2014 olarak açıklandı.

A’ Mobilya, Ev Aksesuarları ve Dekor Ürünleri Tasarım Yarışması, dünya çapındaki yetenekli tasarımcılar ve mobilya üreticilerine açık olan ve hem konsept hem de gerçekleşme aşamasındaki mobilya tasarımı, ev aksesuarları ve dekor ürünleri konularına özel bir tasarım yarışmasıdır. Yarışma, OMC Design Studios SRL ile Mood – Tasarım Müzesi, AoD – Tasarım Derneği, Tasarımcı Basın, Design PR Wire, FD Tasarım Fakültesi, Tasarım Ligi, Salone del Designer, İleri Tasarım Konferansı, ADF-A Tasarım Fabrikası ve OMC Tasarım Stüdyoları gibi kurumların işbirliğiyle organize edilmiştir.

Yarışmaya katılan tüm eserler, tasarım uzmanları, medya mensupları ve akademik kişilerden oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Eserler, görsel çekiciliği, ergonomi, yenilik, genel tasarım kalitesi, mikro detaylarla, işçilik ve işçilik, malzeme seçimi, eko-sürdürülebilirlik ve işlevsellik konuları üzerinden değerlendirmeye tabii tutulacaklardır. Son 10 yıl içinde üretilmiş veya konsept aşamasındaki başvurular kabul edilebilir. Kazananlar, İtalya’nın Como Gölü’ndeki Villa Galia’da yapılacak ödül ve gala gecesine davet edilecekler ve İtalya’daki A Tasarım Ödülü Sergisi’nde bir yer ve halkla ilişkiler kampanyası desteği alacaklardır. Gala ve serginin tarihleri ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

Kazananlara ayrıca özel ve geniş anlamda bir pazarlama ve iletişim hizmetleri servisi sağlanacaktır. Dünya çapında dağıtımı yapılan A’ En İyi Tasarımlar Kitabı’nda da yer alacak kazananlar böylece, sektörün en seçkin dergi editörleri, tasarım odaklı firmaları ve ilgili kurumlarına kendilerini tanıtma fırsatını elde edeceklerdir. Kazanan tasarımlar İtalya’da da sergilenecek ve en iyi tasarımlar, daimi sergide kalacaklardır.

Her kazanan tasarım, bir kupa alacak, online yayınlanacak ve en iyi tasarımlar kitabında yer alacak, ürünlere eklenecek şablon etiketler ve sertifika hakkı kazanacaktır ve ayrıca kazananlar paketindeki A’ Mükemmel Tasarım Mührü, ürünlerin yaşam döngüsü boyunca yıllık ücret talep edilmeden geçerlidir.