Doğtaş genç tasarımcıları destekliyor

Doğtaş, genç tasarımcıları destekleyen projelere katkıda bulunmaya devam ediyor. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl 11’ncisi düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nda Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencisi Gülay Gerçek’in tasarladığı ve Doğtaş’ın prototipini ürettiği Swinger dinlenme koltuğu, oturma dinlenme kategorisinde birincilik ödülü aldı.

1449482387_Gazi___niversitesi_End__stri___r__nleri_Tasar__m___B__l__m_______rencisi__G__lay_Ger__ek

Sektöründe bir ilk olarak Tasarım ve Ar-ge Merkezi’ni bu yıl hayata geçiren Doğtaş, İstanbul Acıbadem’de yer alan merkezde, sektördeki yenilikleri takip ederek yeni fikirler üretiyor. Tasarım ve Ar-Ge Merkezi’nde tasarım fikrinin oluşmasından doğru ve farklı malzemelerin seçimine, ürün projelendirmeden ürün prototiplerinin oluşturulmasına, ürünün üretilebilirliğinin ve geçerliliğinin sağlanmasından ürüne ticari kimlik kazandırmasına kadar tasarımın tüm aşamaları özenle ve titizlikle ele alınıyor. Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencisi Gülay Gerçek tarafından tasarlanan ve yarışmada birincilik ödülü alan Swinger adlı dinlenme koltuğunun prototipi Doğtaş Ar-Ge ve Tasarım Merkezi’nde üretildi. Doğtaş, genç tasarımcıların projelerini desteklemeye devam edecek.

 

1449482387_Gazi___niversitesi_End__stri___r__nleri__Tasar__m___B__l__m_______rencisi_G__lay_Ger__ek

1449482378_MOSDER_Tasar__m_Yar____mas___2015___d__l_T__reni

Doğtaş Hakkında

1972 yılında Çanakkale’de kurulan Doğtaş, oturma gruplarından yemek odalarına, genç ve çocuk mobilyalarından, yatak odalarına ve Türkiye’nin ilk CE Medikal Sınıfı belgeli yataklarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle, uluslararası kalite standartlarında üretilen özgün tasarımlı modelleri ve fonksiyonellikle şıklığı birleştiren modern çizgili ürünleriyle, sektöründe fark yaratmıştır. Doğtaş, Türkiye’deki ev alanında kullanılan mobilyalar konusunda tüm ürünlerinde, dünyanın en önemli güvenlik sertifikası olan GS Belgesi’ne (GeprüfteSicherheit – Sertifikalı Güvenlik) sahip Türkiye’nin ilk ve tek mobilya markası olma özelliğini taşımaktadır. Kalite ve tasarım konusunda sektöre birçok yenilik getiren Doğtaş, ISO 9001, ISO 10002, TS-EN İSO 50001, İSO 14001 ve OHSAS 18001 gibi birçok önemli belgeye de sahiptir. Ayrıca 2008 yılında aldığı Turquality belgesi ile de yurtdışı atılımlarına hız vermiştir. Doğtaş Mobilya bugün 65 ülke ihracatı, yurtiçi ve yurtdışındaki 200’ü aşkın mağazası ile büyümeye devam etmektedir. 2012 yılında attığı büyük adımla gücüne güç katan Doğtaş, Cumhuriyetimizin en eski mobilya markası Kelebek Mobilya’yı bünyesine katarak girişimci tavrını bir kez daha ortaya koyarken Türk mobilya pazarında da ikinci sıraya yükselmiştir. Doğtaş, Capital dergisinin 2015 yılı Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması sonucuna göre sektörünün en beğenilen birinci şirketi seçilmiştir.