“Gerçek ahşabın güzelliği evinizde hayat buluyor…”

Dendro, Avrupa’nın en modern teknolojik ekipmanlarını bünyesinde barındıran 60.000 m2 açık, 12.000 m2 kapalı üretim tesisinde, Avrupa standartlarında üretim yapmaktadır.

Parkeye moda unsurlarını taşıyarak zeminlerin trend belirleyici markası olan Dendro parke, 2007’den beri eşsiz lamine (ahşap) parkeleriyle sektöre hizmet vermektedir. Dendro, Avrupa’nın en modern teknolojik ekipmanlarını bünyesinde barındıran 60.000m2 açık, 12.000m2 kapalı üretim tesisinde, Avrupa standartlarında üretim yapmaktadır. Dendro, ‘E1, CE, TSE’ gibi tüm yeterlilik belgelerine sahip, eşsiz modelleriyle estetiğin, kaliteyle mükemmel uyumunu zeminlere taşımaktadır. İster modern ister klasik bir yapıya büründürülerek renklendirlmiş Meşeler, Amerikan Ceviz, Sapelli, İroko, Merbau gibi eşsiz dokuya sahip ağaçları da üstün kalite süzgecinden geçirerek kullanıcının ayaklarına sermektedir. Aspen, iç mimari sektöründeki 21 yıllık tecrübesini tüketicileriyle buluşturmak için 2006 yılında kurduğu Dendro Parke, Düzce’de açılan parke üretim tesislerinde ilk lamine yani gerçek ahşap parke üretimine başlamış, şu anda da Türkiye’deki en modern teknolojinin kullanıldığı bu tesislerde Sapelli, İroko, Merbau, Amerikan Ceviz ile renklendirilmiş Meşe lamine parkeleri üretimi yapılmaktadır.

Dendro kısa sürede, aralıksız devam eden Ar-ge çalışmaları ve doğa dostu teknolojisi ile Türk tasarımcılarının ve kullanıcıların vazgeçilmez markası olmayı başarmıştır. Ahşabın ortam şartlarına karşı oluşturduğu genleşme gibi istenmeyen etkileri en aza indiren Dendro Lamine parkeler, üç farklı ağaç katmanının çalışma yönleri birbirlerine dik açı oluşturacak şekilde yerleştirmesi ile oluşturulmaktadır. Üç katmanlı yapısı sayesinde ahşabın doğal çalışması %70 oranında yok edilerek, hassas fırınlarda kurutulan ahşap tabakaların E1 standardındaki özel tutkallarla bir araya getirilmesi ile oluşturulan Dendro lamine parkeler, otomatik makinelerle uygulanan altı kat, özel UV sertleştirilmiş Bona X marka cila ile daha dayanıklı hale getirilmektedir. Dendro lamine parke, plank / iki strip ve üç strip lamine parke seçenekleri ve özel olarak fırçalanmış, yağlı, renklendirilmiş ürün seçenekleri ile de her zevke ve beğeniye uygun olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Neden Gerçek Ahşap? Neden Lamine Parke?
Lamine doğal ve sağlıklı oluşunun yanında her türlü dekorasyona uyumlu, yüksek frekanslı sesleri yutarak mekana akustik destek sağlayan eşsiz dekorasyon ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Ahşabın verdiği sıcaklık hissini mekanlara taşımanın en estetik yönü olan lamine parkeler, uzun ömürlü yapısıyla da tercih nedeni.

Ayrıca ahşap, vücudumuzda bulunan negatif enerjiyi ve stresi çıplak ayakla toprağa basmışçasına vücudumuzdan transfer ederek rahatlamamızı sağlıyor. Bu özellikleri gerçek ahşabın, dekorasyonu görsel anlamda desteklemesinin yanında sağlığımız açısından da ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Real Wood Sertifikalı ilk Parke
Real Wood Sertifikası, Avrupa Parke Birliği (The European Federation of the Parquet Industry) tarafından getirilen standartlara uygun, gerçek ahşap lamine parke üreten firmalara verilen belgedir. Real Wood, hem kalite hem üretim hem de ekolojik açıdan tüketiciye fayda sağlamak için getirilmiş kriterleri içerir. Dendro, Avrupa Parke Birliği standartlarında üretim yaparak Real Wood Sertifikası’nı almaya hak kazanmış Türkiye’deki ilk ve tek lamine parke üreticisidir.

E1 Yoksa Sağlık Aramayın!
Lamine parke seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ürünün yeterlilik belgelerinin olup olmadığıdır. Art niyetli tüketiciler, üretim maliyetlerini olabildiği kadar aşağı çekmek adına bazı yasaklı kimyasal maddeleri parkelerde kullanabiliyorlar ki bunun en bilineni ‘formaldehit’ isimli son derece kanserojen olan bir maddedir. Satın aldığınız ürünün E1 yeterlilik belgesi var ise, hiç çekinmeden, gönül rahatlığıyla o ürünü satın alabilirsiniz. E1 yeterlilik belgesi, o ürünün içerisinde insan sağlığına zarar verebilecek maddelerin yer almadığına dair bir kanıttır.

Serdar Saylan
Dendro Parke Genel Müdürü