LIGNA.21 gerçekleşmeyecek – bir sonraki normal LIGNA Mayıs 2023’te

Bir sonraki düzenli LIGNA 15 – 19 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak. Bu yıl 27 Eylül – 1 Ekim arasında yapılması planlanan etkinlik bu etkinlik döngüsünde yer almayacaktır.

Hannover, Almanya. Bir sonraki düzenli LIGNA 15 – 19 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak. Bu yıl 27 Eylül – 1 Ekim arasında yapılması planlanan etkinlik bu etkinlik döngüsünde yer almayacaktır. COVID-19 salgınının ardından dünya çapında devam eden yüksek enfeksiyon seviyesi, aşılamadaki yavaş ulusal ve uluslararası ilerleme ve dolayısıyla seyahat kısıtlamalarının devam eden varlığı nedeniyle Deutsche Messe, VDMA Ağaç İşleme Makinaları ile birlikte kararı aldı.

Deutsche Messe Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler, “Pandeminin ardından ortaya çıkan belirsizlikler dünya çapında hala çok yüksek. VDMA ile yakın istişare içinde, bu nedenle LIGNA’yı 2021’de fiziksel bir etkinlik olarak iptal etmeye karar verdik”, diyor Deutsche Messe Yönetim Kurulu Başkanı Dr. AG. “Sektöre yenilikler, bilgi alışverişi ve ağ oluşturma için bir platform sunmak amacıyla, alternatif olarak Eylül sonunda piyasaya sürülecek bir dijital ağ ve içerik platformu kuracağız. Ayrıca yaz başında Rosenheim LIGNA Konferansını planlıyoruz. 2022. Her iki etkinlik formatı için de, yakın zamanda barındırılan HANNOVER MESSE Digital Edition’dan birçok yeni içgörüyü ve olumlu deneyimleri bir araya getiriyoruz. ”

“Bu etkinlik döngüsünde LIGNA’yı iptal etme kararı hepimiz için çok zordu. Ortağımız Deutsche Messe ve katılımcılar, ahşap işleme ve ahşap işleme endüstrisindeki şirketler ile birlikte, LIGNA’yı dünyanın en önemli şirketi olarak tutmak için savaştık. Bu yıl endüstri platformu. Piyasanın taahhüdü, bu belirsiz zamanlarda bile sonuna kadar son derece yüksek oldu. LIGNA’da,uzun bir hazırlık süresi ve büyük bir çaba ile canlı operasyonda tasarlanır, kurulur ve sunulur. Bu, aylarca süren ticaret fuarı planlamasını gerektirir. LIGNA’yı tutma konusunda bir karar vermek zorunda kalmamızın nedeni budur. Sonbaharda müşterilerimize gerekli planlama güvenliğini sağlamak için Firmaların inovasyon döngüleri ve Mayıs ayında tekrar gerçekleşecek olan bir sonraki LIGNA göz önünde bulundurulduğunda bir başka erteleme bir anlam ifade etmiyor. 2023. Ne yazık ki, bu yılki iptalin alternatifi yok “, diye ekliyor VDMA Ağaç İşleme Makinaları Genel Müdürü Dr. Bernhard Dirr.

“LIGNA’nın benzersiz satış noktası, eksiksiz üretim hatlarına kadar aletlerin, makinelerin ve ekipmanların canlı tanıtımlarıdır. Bu, LIGNA’nın temsil ettiği şeydir ve etkinliğin marka özünü oluşturan da budur. Şimdi LIGNA’yı planlamaya ve hazırlamaya odaklanıyoruz. Deutschen LIGNA ve Ağaç İşleme Şovları Global Direktörü Christian Pfeiffer, başka bir uluslararası ve yenilikçi ticaret fuarı olarak bir sonraki düzenli gösteri tarihi olarak Mayıs 2023’te keşfedilecek, dokunulacak ve denenecek teknolojiyle bu canlı deneyime sahip olmak “diyor Deutschen Messe. Pfeiffer, “Bu yıl Eylül ayındaki odak konularımızın yanı sıra dijital ağ ve içerik platformu ve 2022 yazının başlarında Rosenheim LIGNA. Konferansı ile LIGNA, uluslararası ahşap işleme ve işleme endüstrisinin itici gücü olmaya devam edecek”, diye devam ediyor.