Ağaç İşleme Endüstrisinde 50 ülkeden 1,500 Firma LIGNA’da Buluşuyor!

Türkiye’nin mobilya, kâğıt ve orman ürünleri ihracatında hedefi 6,5 milyar USD

 Ahşap ve orman ürünleri işleme endüstrisinde son teknolojiler Deutche Messe tarafından Hannover’de düzenlenecek Ağaç İşleme Teknolojileri, Makine, Kesici Takım ve Ekipman Fuarı LIGNA’da bir araya gelecek. Dünya genelinde 1,500’den fazla katılımcının buluşacağı fuarda dijitalleşme, otomasyon ve IoT platformlarına ait son sistemler ele alınacak. Deutsche Messe Başkan Yardımcısı Alexander Wurst, “Türkiye’nin geçtiğimiz yıl %12 artan mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatında 6,5 milyar dolar hedefine ulaşması için Ligna Fuarı’nın eşsiz bir fırsattır” dedi.

19 Şubat 2019, Istanbul- Dünya genelinde 50’den fazla ülkeden 1.500 katılımcı, tüm ahşap ve orman ürünleri için en modern işleme çözümlerini, uygulama ve konseptlerini sergilemek üzere 27-31 Mayıs tarihleri arasında Hannover Fuar Merkezi‘nde gerçekleşecek olan Ligna Fuarı’nda bir araya gelecek.

LIGNA‘nın ahşap ve orman ürünleri işleme tesisleri ile makine ve araçlarını içeren fuar stantlarının 130 bin metrekare gibi rakipsiz ölçekte bir teşhir alanına sahip olduğuna dikkat çeken Deutsche Messe Başkan Yardımcısı Alexander Wurst, fuarın ahşap ve orman ürünleri endüstrisinin buluşma merkezi olacağına dikkat çekti. Alexander Wurst şunları söyledi:

Türkiye geçtiğimiz yıl mobilya, kâğıt ve orman ürünleri endüstrisinde 5 milyar doların üzerinde ihracatla büyük bir başarıya imza attı. Türk firmalarının yeni tasarım ve teknolojilere yaptığı yatırımlar bu başarıyı getirdi. Bu noktada önemli olan bu ürünlerin tanıtılması ve daha çok kişiye ulaşmasıdır. İki yılda bir endüstrideki tüm yeniliklerin sergilendiği LIGNA fuarı bu yıl da ihracatçı firmalar için önemli bir vitrin olacak.”

Giderek bireyselleşen tüketici tercihleri, özelleştirilmiş ürün imalatını zorunlu kılıyor. Firmaların üreticilere özelleştirilmiş ürünleri en az seri üretimde olduğu kadar çabuk, karlı ve verimli bir şekilde sunmaları gerekiyor. LIGNA katılımcıları bu zorluklara karşı özel çözümler bulacaklar.”

 

Deutsche Messe AG

Dünyada sermaye malları fuarlarının önde gelen organizatörleri arasında yer alan, Deutsche Messe (Hannover, Almanya) gerek Almanya’da, gerekse dünya çapında zengin bir etkinlikler portföyüne sahiptir. 2017 hasılatı 356 milyon Euro olan Deutsche Messe Almanya’daki en büyük beş fuar şirketinden biridir. Portföyünde dünya çapındaki şu etkinlikler yer almaktadır (alfabe sırasına göre): CeMAT (iç lojistik ve tedarik zinciri yönetimi), didacta (eğitim), DOMOTEX (halılar ve diğer yer kaplamaları), HANNOVER MESSE (endüstriyel teknoloji), INTERSCHUTZ (yangın önleme ve kurtarma hizmetleri, sivil savunma, emniyet ve güvenlik), LABVOLUTION (laboratuvar teknolojileri) ve LIGNA (ağaç işleme, ahşap işleme, ormancılık). Deutsche Messe Almanya’nın farklı yerlerinde de parts2clean (endüstriyel parça temizliği) ve SurfaceTechnology (yüzey işleme) gibi fuarlar düzenlemektedir. Şirket ayrıca üçüncü taraflarca gerçekleştirilen uluslararası bilinirliğe sahip bir dizi etkinliğe de düzenli olarak ev sahipliği yapmaktadır: her ikisi de Alman Tarım Topluluğu DLG tarafından düzenlenen AGRITECHNICA (tarım makineleri) ve EuroTier (hayvansal üretim), Alman Makine Gereçleri Yapımcıları Birliği VDW tarafından düzenlenen EMO (takım tezgahları), MackBrooks tarafından düzenlenen EuroBLECH (sac levha işleme) ve Alman Otomobil Sektörü Birliği VDA tarafından düzenlenen IAA Ticari Araçlar (ulaştırma, lojistik ve mobilite) etkinlikleri de bunlar arasındadır. Deutsche Messe’nin portföyünde ayrıca Avustralya, Kanada, Çin, Endonezya, İtalya, Meksika, Rusya, Singapur, Tayland, Türkiye ve ABD’de gerçekleştirilen etkinlikler yer almaktadır. Bunlar otomotiv, ICT & Dijital İşletme, İmalat & İşleme Sanayi, Enerji & Lojistik ile Metal İşleme alanlarını kapsamaktadır. Yaklaşık 1,200 çalışanı ve 58 satış ortağı ile Deutsche Messe 100’ün üzerinde ülkede varlık göstermektedir.