MOSDER Yeni Başkanını Seçti…

MOSDER Yeni Başkanını Seçti
MOSDER Yeni Başkanını Seçti

Antalya Susesi Otel’de gerçekleştirilen MOSDER  Genel Kurulu’nda üye firmaların oylarıyla 7. dönem MOSDER Başkanı seçildi. 21 Eylül’de gerçekleşen başkanlık seçimi ardından 2 yıldır MOSDER Başkanlığı yapan Alfemo Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu, görevini NDESIGN Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç’e devretti.

21 Eylül 2012 Cuma günü gerçekleştirilen genel kurulda MOSDER Yönetim Kurulu’nda yeni dönem yönetim kadrosu da değişti. MOSDER Başkanı Ahmet Güleç, yeni görevinde, İsmail Doğan, Bekir Boydak, Nuri Öztaşkın ve Bülent Bayram ’dan oluşan yeni yönetim kuruluyla faaliyetlerini yürütecek.

MOSDER 7. Dönem başkanı Ahmet Güleç yaptığı açıklamada; ”Belirlediğimiz misyon ve vizyonlar doğrultusunda, görev arkadaşlarımla birlikte izleyeceğimiz stratejilerle, önümüzdeki 10 yıla yatırımlar yaparak, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 yılında mobilya ihracatında dünyada ilk 5 ülke arasında olmayı hedefliyoruz. Mobilya sektörü, yeniliklere açık yapısı, kalite ve tasarımı birleştiren üretimi sayesinde dünya çapında beğeni topluyor ve ihracat hacmimiz genişliyor. “Türk mobilyası” stilinin oluşturulması ve tasarım yatırımlarının sürdürülmesi markalaşma açısından büyük önem taşıyor. Bu gelişmeler bizi mutlu ederken daha fazlasını yapmamız gerektiğini de gösteriyor. Bu amaçla; sektörü niteliksel ve niceliksel anlamda büyütmek, daha fazla katma deger ve tasarım odaklı büyüme yönünde ilerlemek hedeflerimizin başında yer alıyor. Sektörün kalitesini arttırmaya yönelik aktivitelerle, dünyada tanınan ve saygı gören Türk mobilyası algısı yaratmak adına yoğun çalışmalar yaparak büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

MOSDER hakkında:
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) mobilya sektörünün öncü 42 markasını tek çatıda toplayarak, sektörün yüzde 50’sini aşkın kesimini temsil etmektedir. MOSDER, dünyanın en önemli 3. mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) ile Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki mobilya profesyonellerini her yıl bir araya getiriyor. Sektörün global ölçekteki konumunu koruması için çalışmalarını sürdüren MOSDER, her yıl Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile sektörde sinerji oluşturuyor.