Tatbikat Mimarlık Sergisi Açıldı.

Koleksiyon ve İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin ortak çalışması KOLEKSİYON / İZMİR SMD MİMARLARI AĞIRLIYOR serisinin 18. sergisi açıldı. 25 Kasım Çarşamba günü Koleksiyon İzmir Mağazası’ndaki özel davetle açılan sergi, Tatbikat Mimarlık: Ayhan Abanozcu ve Murat Cellat’ın önemli mimari projelerinden oluşan bir seçkiye ev sahipliği yapıyor.

1974 yılından bu yana Bursa ve çevresinde hizmet veren Tatbikat Mimarlık’ın kurucu ortakları mimar Ayhan Abanozcu ve mimar Murat Cellat’ın projelerini içeren seçkide bireysel konutlardan endüstriyel fabrikalara kadar çok çeşitli büyüklükte projeler sergileniyor. Uzun yılların deneyimlerini genç ve yaratıcı bir ekiple harmanlayan mimarlık ofisinin bu yaklaşımı projelerine de yansıyor. Aynı zamanda bilgisayar destekli görselleştirilme konusunda hizmet sunan ve bunlarda kullanılan öncü programların eğitimini veren firmanın bu özel dokunuşu projelerdeki sunumlarda da rahatlıkla gözlemlenebiliyor.

Tatbikat Mimarlık’ın tüm bu özgün yaklaşımını taşıyan proje seçkisi Koleksiyon İzmir Mağazası’nda verilen bir davetle ziyaretçilere açıldı. 25 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlik bölgenin önemli mimar ve tasarımcılarını bir araya getirdi. Ziyaretçiler böylece hayata geçmiş birçok önemli projenin arkasındaki geliştirme süreçlerini gözlemleme şansını buldu. Yaklaşık 4 senedir devam eden sergi serisinin yalnızca İzmir, İstanbul ve Ankara’da sınırlı kalmadığını belirten sergi koordinatörü Çetin Ünalın; “Bugüne kadar 81 farklı mimarlık ofisinin 1200’ü aşkın projesini çok çeşitli kitlelerle buluşturduk. Koleksiyon mağazaları ile birlikte çeşitli üniversitelerde sergiler düzenledik, bienaller kapsamında halka açık alanlarda projeleri sunduk. Üniversitelerde verilen panellerle sergi sahiplerini öğrencilerle buluşturarak fikir alışverişlerinde bulunmalarına katkı sağladık.” şeklinde görüşlerini belirtti.

1449041784_karag__l_villa

Tatbikat Mimarlık’ın sergilenen projeleri arasında; Karagül Villa (Bursa), Sütaş A.Ş. Fabrikası (İzmir), ElringKlinger Fabrikası (Bursa), Ata Bulvarı Ofis (Bursa), Bademli 1285 (Bursa), Ş.İ Bademli Evi (Bursa), Kirmikil İş Merkezi (Bursa), Mudanya Marina Evleri (Bursa), Gemlik Ahmet Duran Meydanı (Bursa), Eker Meydan (Bursa), Turkuaz Plus (Bursa), Nilüfer Area (Bursa), PodyumPark (Bursa) bulunuyor.

1449041772_Tatbikat_Mimarl__k_Sergisi4

Sergi 21 Ocak 2016 tarihine kadar Koleksiyon İzmir Mağazası’nda gezilebilir.

Koleksiyon İzmir
Mithatpaşa Cad. No: 142/A
T. 0232 482 20 01

1449041762_Tatbikat_Mimarl__k_Sergisi3

Koleksiyon Hakkında;

Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu üretim tesisleri ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak Amerika ve Londra’dan Kahire’ye dünyanın 20’yi aşkın ülkesinde faaliyet göstermektedir.

1449041750_Tatbikat_Mimarl__k_Sergisi2

Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir. Ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusu ile de dikkat çeken Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye www.koleksiyon.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

1449041739_Tatbikat_Mimarl__k_Sergisi1