YAPIDA AHŞAP & AHŞAP ÜRÜNLER FUARI -YAF-

ICC İstanbul Kongre Merkezi – Harbiye      13-16 ŞUBAT 2014

Ahşap, yapıda kullanılan en eski malzemelerinden birisidir. Gelişen teknoloji ile ahşabın yerine plastik, metal, alüminyum, beton ve çimento mamulleri kullanılmasına rağmen görünüş, izolasyon ve istenilen şeklin kolayca verilmesinden dolayı, her zaman tercih edilmesi gereken sağlıklı bir yapı malzemesidir. Bu nedenlerden dolayı, yeni teknolojilerle ahşabı yeniden tanımalı ve ona gereken önemi vermeliyiz.

Türkiye’nin deprem bölgesinde bulunması nedeni ile insan ve çevre sağlığı açısından Ahşap yapıların kullanılması, ahşap yapı uygulamasının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi, yapı sektörü açısından önemli bir gelişme olacaktır.

Ahşap yapıların kullanımı ve teşvik edilmesi orman alanlarının olumlu yönde artışa vesile olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünler Fuarı kamu hizmeti olarak da değerlendirilebilir. Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünler Fuarı, yapı sektöründe ahşabın yeniden hareketlendirilmesi ve son tüketicinin ahşap kullanımında bilinçlendirilmesi için önemli bir platform olacağı görüşündeyiz. Yapıda Ahşap ve Ahşap Ürünler Fuarına yurt içi katılımcıların yanı sıra, ahşap sektöründe öncü olan yurt dışı firmaların ziyaretçi ve katılımcıları, Türkiye pazarına girmek ve mevcut yerlerini perçinlemek adına yerlerini alacaktır.

Amacımız yapı sektöründe ahşabın kullanımını arttırmada katkıda bulunmak, ahşap ile ilgili ürünlerin ve yeniliklerin sergilemesini sağlamak ve ahşabın önemini, kullanımını arttırmaya yönelik seminerler düzenlemektir.

YAPIDA AHŞAP & AHŞAP ÜRÜNLER FUARI ahşap sektörünün tek ihtisas fuarı, olacağı tüm kamu oyuna duyurulur.