5 milyonuncu CNC üretimi

Press release - Interview with Mr Tanzawa about automation and smart factories

Dünya piyasalarında nümerik kontrol sistemlerinin önde gelen lideri FANUC, yeni bir rekora imza atarak 5 milyonuncu CNC üretimini gerçekleştirdi. Fabrika otomasyonunda lider konumunu sürdüren FANUC, aylık 36 bin 500 adet CNC üretim kapasitesine sahip olmanın yanı sıra bakım ve onarımda ise sınırsız garanti veriyor.

Otomasyon endüstrisinde CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük edenFANUC,50 yılı aşkın süre önce başladığı CNC üretiminde yeni bir başarıya imza attı. Çoğu uluslararası rakibinden daha erken bir zamanda, endüstriyel bir NC kontrol sistemi üreten FANUC, üstün servo teknolojisi için bir temel oluşturan elektrohidrolik darbe motorunu geliştirdiği sürecin ardından 5 milyonuncu CNC üretimini gerçekleştirdi. Aylık 36 bin 500 CNC üretim kapasitesine sahip olan ve en son çıkan FS 30i/31i/32iB Plus ve FS0i-F Plus serisi modellerle birçok yapay zeka tabanlı fonksiyonu bir arada veren FANUC, en gelişmiş CNC ve servo teknolojileriyle üretime değer katıyor.

FANUC Europe President & CEO Shinichi Tanzawa responds to questions about the company’s growth strategy, the market outlook for robots and the difficulties that cobots face in gaining a foothold within the manufacturing industry.

Üretilen her CNC “kullanıcı dostu”

Üretimini gerçekleştirdikleri 5 milyonuncu CNC ile fabrika otomasyonundaki liderliği devam ettirmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen FANUC Europe Başkanı ve CEO’su Shinichi Tanzawa, “CNC kontrolünde yapay zeka, makine çalışma sürelerini ve üretim kalitesini artırmanın yanı sıra, teknolojik süreçleri daha etkili bir hale getirmeye yönelik çözümler üretiyoruz. Üretim aşamasında, CNC’lerimizin kullanıcı dostu olma özelliğini de göz önünde bulunduruyoruz. Özel bir PC yazılımı (CNC GUIDE) sayesinde makine üreticilerine, tasarım ve geliştirme sürecinde makinelerinin ‘dijital ikizi’ üzerinde sanal geliştirme, simülasyon ve test işlemleri imkanı sağlıyoruz. PC yazılımı aynı zamanda bir CNC eğitim yazılımı olarak da kullanılabiliyor” dedi.

“FANUC ürünlerinde müşterilerimiz ihtiyaç duyduğu sürece servis hizmetini sunuyoruz”

FANUC’un tüm ürünleri için çok güçlü bir servis ağı sunduklarını belirten Tanzawa, sözlerine şu şekilde devam etti: “Tüm müşterilerimize bakım ve onarım için bir süre sınırlaması getirmeyerek kullanım ömrü boyunca yedek parça garantisi sunuyoruz. CNC kontrolörleri dahil olmak üzere tüm FANUC ürünlerinde müşterilerimiz ihtiyaç duyduğu sürece servis hizmetini sağlıyoruz. Bunun için sadece saha bakım teknisyenleri istihdam etmiyoruz. Aynı zamanda dünyanın her yerinde kendi onarım merkezlerimizi işletiyoruz. Avrupa’da onardığımız tüm CNC’lerin yaklaşık üçte biri 20 yaş üstünde. Bu da ömür boyu servis ve bakım garantimizin en önemli göstergelerinden biri. Bu sayede müşterilerimizin fabrikalarının sürdürülebilirliğine katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

 

FANUC Hakkında:

FANUC, CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill (İşleme Merkezi), Robocut (Tel Erozyon), Roboshot (Plastik Enjeksiyon) gibi üretim makineleri için fabrika otomasyonunda dünya lideridir. 1956’dan beri Yamanaka Gölü yakınındaki Fuji Dağı eteğinde 1,7 milyon metrekarelik bir alanı kapsayan fabrikasında FANUC, otomasyon endüstrisinde CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Dünya çapındaki 271 FANUC iştiraki ve 8.200’den fazla çalışanı ile FANUC,  müşterilerine satış, servis, teknik destek, Ar-Ge ve müşteri hizmetleri alanlarında yüksek kaliteli hizmetler sunmaktadır.