AHŞABI TEKNOLOJİ İLE GELİŞTİREN AGT, AHŞABIN USTALARI İLE BULUŞTU

Ahşabı tutku ve teknoloji ile geliştirerek dekorasyon ve mobilya sektörüne yönelik çalışmalarını uzun yıllardır sürdüren AGT, iş yerinden evlere, kamusal alanlardan kültür merkezlerinin inşasına kadar ahşabı yaşam alanlarına kazandıran ustalar ile Antalya’da bir araya geldi.

Parke, Panel, Profil, MDF, MDF- Lam üretiminde teknoloji ve inovasyonu üretim ilkesi haline dönüştüren AGT, Antalya Genel Merkez’de bulunan modern üretim tesislerinde Ankara, Çorum, Adana ve Diyarbakır’da faaliyet gösteren ahşabın ustalarını ağırladı. Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşen buluşmada ahşaba gönül vermiş yaklaşık beş yüz ustaya dünyanın beş kıtasında binden fazla satış noktasından kullanıcılarına ulaşan parke, panel ve profiller hakkında detaylı bilgiler verildi.

 

Deneyim Merkezi “Design Box”

 

Kalite süreçlerinden, ürünlerin özelliklerine, uygulama sorunlarının çözümünden, sektörün nitelikli usta ihtiyacını konularının ele alındığı buluşmada, AGT’nin uzman kadrosu bilgi ve deneyimlerini aktardı.  Antalya yerleşkesinde bulunan fabrikanın gezilerek üretimin anlatıldığı buluşma, ürünlerin deneyimlendiği alanlarının sergilendiği Design Box’ta son buldu.

Parke’de E0 Sertifikalı tek firma AGT

Kurulduğu ilk günden bu yana topluma ve çevreye duyarlı yaklaşımıyla, etik değerlerinden ve kalite prensiplerinden ödün vermeden üretimine devam eden AGT, parke grubu ürünlerinin tamamında E0 düşük emisyon değerinde üretildiği bilgisi sektör profesyonellerine aktarıldı.

Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteren ahşabın ustaları ile buluşmalar yılsonuna kadar sürecek.

AGT Hakkında

1984 yılında kurulan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri ve parke sektöründe dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olarak faaliyet gösteren AGT, toplam beş yüz bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde üretim yapmaktadır. MDF, MDF-lam, panel, profil, parke üretimi ile pek çok farklı sektöre malzeme üreten AGT; hizmet verdiği mobilya, dekorasyon, inşaat gibi sektörlerin üst segment, kaliteli malzeme üreticisidir.  5 kıtada binden fazla satış noktasına gerçekleştirdiği ihracatı ile de ülkemiz ekonomisine değer katmaktadır.