Ahşap ve Mobilya Sanayide Uzman Danışmanlık ve Saha Uygulaması

Diğer sektörlerde olduğu gibi, Ahşap ve Mobilya Sanayi de, bağımsız yönetim danışmanlığına ihtiyaç duyar hale gelmiştir. Danışmanlık hizmetlerinin tarafsızlığını etkilemeden yapılması gereken bu iş kolundaki sayılı firmalardan biri de, merkezi Almanya’da bulunan Lignum Consulting GmbH danışmanlık şirketidir. Ana danışmanlık konularını teknik, organizasyonel ve iş ortamı olmak üzere üç ana başlıkta toplayan şirket, sunduğu çözümlerle şirketlerin gelişme sürecinde ve genellikle sürekli sürdürülebilir büyüme sağlanması için de temel oluşturur. Örneğin, bir sipariş ilgili günlük toplu üretimini, bir haftalık toplu üretimle değiştirerek, envanter ve teslimat süresinde yarı yarıya azalma sağlanabilir.

 

Yaklaşık 10 yıllık, mütevazi firma geçmişine sahip Lignum Danışmanlık bugün, üç kıtada ofisleri olan, toplamında 300 yılın üzerinde profesyonel deneyimleriyle 25’ten fazla uzman danışmanı bulunan ve 20 ülkede 200’den fazla şirkete hizmet veren bir şirkettir. Ahşap teknolojileri alanlarından mezun ekibiyle, müşterilerine ahşap ve mobilya sektörlerine dair zengin bilgi ve fayda sağlamayı amaç edinmiştir. Ayrıca çoğu çalışanının işletme ekonomisi bilgileri de olduğundan, Türkiye dahil birçok ülkeden danışmanlık alan firmanın süreç optimizasyonundan, yeni bir fabrika planlamasına kadar her türlü konuda yardımına koşan bir şirkettir.

 

Merkez ofisi Stuttgart’taki, 800 metrekarelik modern ve yaratıcı tasarımlı binasında bulunan şirket, bu konumun bir çok yere göre daha az yasal enerji zorunlulukları bulunması ve bu anlamda müşterilerine en uygun takım çalışması hizmetini ve konsantrasyonunu sağlaması sebebiyle tercih etmiş. Şirket aynı zamanda bu merkezde, kurumsal staj ve gerekli teknolojileri içeren çeşitli eğitim programlarını da müşterilerine sunabiliyor.

LCTeam032013-komplett

Lignum Danışmanlık’ta, çalışma süresinin en az % 10’u, çalışanların deneyimlerini paylaşabilecekleri şirket içi ve dışı eğitimlerine ayrılıyor. Şirketin iş prensibinin temelini oluşturan düstursa daima; “Her proje bir referanstır.” cümlesi olmuş. Yeni yeteneklere yaptığı yatırımlarla da bilinen firma, üniversitelerde fabrika planlama, organizasyon konularında dersler ve mühendis ve stajyer eğitimleri veriyor. Bugüne dek, 30’dan fazla yüksek lisans öğrencinin, Lignum Danışmanlık’ta eğitim kaydı bulunuyor.

ROLLEI