BETA Kimya A.Ş.’den yangına dayanımlı köpük: APEL PF380

APEL PF380 ile yangına geçit yok.

Kimya sektörünün öncü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş., jenerik markası APEL ile ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Yanma esnasında kendi kendine sönme özelliğine sahip ve yangına dayanımlı yeni APEL PF380 PU Köpük, okullardan hastanelere kadar tüm yaşam alanlarındaki kapı, pencere ve yangın çıkışları gibi hayati bölümlerde ekstra güvenlik sağlıyor. Yangına dayanımlı B2 sınıfı poliüraten köpük APEL PF380, tüm dolgu, montaj ve izolasyon işlemlerinde kullanım olanağı sunuyor.

 

Türkiye’nin Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan 250 şirketi arasında yer alan BETA Kimya A.Ş., akılcı çözümlerle geliştirdiği inovatif ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Yeni yangına dayanımlı PU Köpük APEL PF380, kapı ve pencere kasalarından, boşluk doldurma ve izolasyona kadar geniş bir kullanım alanına sahip. TSE 13501 standartlarına göre E sınıfı yanmazlık sertifikalı ve DIN EN 4102 standartlarını karşılayan B2 sınıfı tek komponentli bir poliüretan köpük olan APEL PF380, yangına dayanımlı formülü sayesinde tüm yaşam alanlarına güven katıyor.

Otel, hastane, okul, kampüs vb. hizmet binalarının kapı, pencere ve yangın çıkış kapılarının montajında kullanılabilen APEL PF380, olası bir yanma esnasında kendiliğinden sönebiliyor. APEL PF 380 Yangına Dayanımlı PU Köpük, kapılardan pencere kasalarına kadar tüm doğramaların sabitlenmesinde, boşlukların doldurulmasında, elektrik tesisatları, sıcak ve soğuk su borularının izolasyonlarında; boşluk, delik ve çatlakların kapatılmasında kullanılabiliyor.

Yangına karşı ekstra bir kalkan görevi gören APEL PF380, her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı yapısı sayesinde deniz suyundan bile etkilenmezken, buhar ve neme maruz kaldığında dahi olumsuz etkilenmiyor. APEL PF380 Yangına Dayanımlı PU Köpük, Uygulandığı her alanda 2-4 saat arasında hızlı kürleşme sağlarken, traşlama ve zımpara işlemine imkan tanıyarak hem rijit hem de boyanabilir bir form sunuyor.

Pek çok inşaat malzemesine kusuruz bir yapışma sağlayan APEL PF380 Yangına Dayanımlı PU Köpük, zararlı hiçbir gaz içermiyor. Aynı zamanda yüksek termal ve akustik izolasyon değerleriyle de, yangına dayanımın yanı sıra pek çok faydayı tek bir üründe buluşturuyor.