BETA Kimya A.Ş. yeni nesil ürünleriyle İntermob’da fark yarattı

Kimya sektörünün lider şirketlerinden BETA Kimya A.Ş., Intermob 2018’de APEL ve MitreAPEL markalarından oluşan geniş ürün ailesinin yeni üyelerini tanıttı. Çok amaçlı sprey APEL BK40’ın ilk lansmanını Intermob 2018’de gerçekleştiren BETA Kimya A.Ş, MS teknolojisine sahip hibrit yapıştırıcılar APEL High Tack ile APEL Universal’in yanı sıra APEL Kapı&Pencere Köpüğü ve yeni ambalajıyla boy gösteren D3/D4 Ahşap Tutkalı ürünleriyle fuarın gözdesi oldu.

Birbirinden farklı beş ana özelliği aynı üründe sunan yeni APEL BK40, benzersiz formülü sayesinde pas çözmeden yağlamaya, gıcırtı kesmeden nemden korumaya kadar pek çok işleviyle öne çıkıyor. Hayatın her alanında kullanım imkanı tanıyan çok amaçlı sprey APEL BK40 ile ev, iş yeri, hobi alanları, atölye ve endüstriyel uygulamalarda mucizevi sonuçlara olanak tanıyor.

APEL High Tack ile APEL Universal’den üstün yapışma ve ekstra sızdırmazlık

 BETA Kimya A.Ş. tarafından geliştirilen MS teknolojisine sahip yeni hibrit yapıştırıcı APEL High Tack, sektörün uzun yıllardır aynı üründe buluşmasını beklediği yapıştırıcı ve sızdırmazlık özelliklerini bir arada sunuyor. Silikon özelliğiyle boşlukları dolduran APEL High Tack pek çok farklı ürünün duvarlara zarar vermeden yapışmasına ve anında tutunmasına olanak sağlıyor. APEL High Tack boyanabilir olmasının yanı sıra iç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da kullanılabiliyor.

Yeni bir inovasyon ürünü olan APEL Universal ise genel amaçlı bir yapıştırıcı. APEL Universal üstün sızdırmazlık özelliğinin yanısıra pek çok farklı materyali birbirine kolayca yapıştırarak sağlam bir tutunma sağlıyor.

Yeni yatırımlarla büyüyecek, yerli üretime devam edecek

Intermob 2018’de yeni nesil ürünleri ve akılcı çözümleriyle yer alarak hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ifade eden BETA Kimya A.Ş. Genel Müdürü Cihat Sayacı; “Ar-Ge ve inovasyon alanında yaptığımız yatırımların neticesinde yerli üretimle ürün ailemizi her geçen yıl genişletiyoruz. P.V.Ac. bazlı ahşap tutkalları, siyanoakrilat bazlı hızlı yapıştırıcılar, poliüretan bazlı yapıştırıcılar, EVA bazlı hotmelt yapıştırıcılar, MS teknolojisine sahip hibrit yapıştırıcılar, silikonlar ile mastikler, poliüretan bazlı köpükler ve teknik aerosoller olmak üzere 7 ana kategorideki 100 ürünümüzle mobilya, yapı ve otomotiv gibi pek çok lokomotif sektöre hitap ediyoruz. Türkiye’nin Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan 250 firması arasında yer alırken bu yıl ‘Ar-Ge Merkezi Belgesi’ almaya hak kazandık. APEL BK40 ve MS teknolojisine sahip yeni hibrit ürünlerimiz APEL High Tack ve Apel Universal’i de yeni Ar-Ge Merkezimizde tamamen kendi mühendislerimizle geliştirdik. Yeni nesil yüksek teknolojili ürünlerimizin fuarda yoğun ilgi görmesinden dolayı ayrıcı mutluluk duyduk.” şeklinde konuştu.

Bu yıl Intermob 2018’e iki ayrı stand ile katıldıklarını belirten Cihat Sayacı, “APEL ve MitreAPEL markalarımızla hem iç pazar hem de ihracata yönelik farklı bir konumlandırma yaptık. Özellikle kimya sektörünün ihracattaki öncü şirketleri arasında yer alırken yurtdışından gelen pek çok sektör profesyoneliyle de bir araya geliyoruz. Büyüme stratejimiz çerçevesinde ihracat çok önemli bir yere sahip. Bu bağlamda ‘Yapıştırıcılar’ kategorisinde ihracatta lider markamız MITREAPEL ile Marka Destek Programı’na dahil olarak Turquality kapsamında da ilk adımımızı attık. Komşu ülkeler başta olmak üzere Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Asya Pasifik ülkelerini kapsayan yaklaşık 45 ülkeye ihracatımız bulunuyor. Önümüzdeki dönemde akılcı çözümler sunan yeni nesil ürünlerimizle Afrika gibi yeni pazarlara açılarak ihracat ağımızı daha da genişleteceğiz. 2019 yılı içinde GEBKİM’de Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük yapıştırıcı ve tutkal tesisini açarak büyüyecek, kimya sektörünün gururu olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Beta Kimya A.Ş. hakkında:

1987 yılında Adil Pelister tarafından İstanbul’da kurulan BETA Kimya A.Ş., mobilya tutkalları üretimiyle sanayiciliğe ilk adımını attı. Üstün kaliteye sahip yapıştırıcı ürünleriyle kimya sektörüne değer katan BETA Kimya A.Ş., 1996 yılında Aydın Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete aldığı üretim tesislerinde ürettiği 25 farklı ürünle ürün ailesini genişletti. 2007 yılında İstanbul Tuzla’da ileri teknoloji yatırımıyla kurulan üretim tesisini devreye alan BETA Kimya A.Ş., ahşap ve inşaat sektörlerine yönelik yeni yapıştırıcı ve kimyasalların üretimine başladı. BETA Kimya A.Ş. üretim kapasitesindeki artışla birlikte yatırımlarını sürdürerek bu tesis içerisinde ilk Ar-Ge laboratuvarlarını kurdu ve halihazırda Ar-Ge Merkezi olarak bu teknik yetkinliğini daha ileri noktalara taşıdı.

 

2010 yılında yine Tuzla’da kurulan üretim tesisinde teknik aerosoller, Poliüretan bazlı yapıştırıcılar ve dolgu malzemeleri üretimi gerçekleştirerek sektörünü yerini sağlamlaştıran Beta Kimya A.Ş. daha sonra sırasıyla 2013 ve 2016 yıllarında iki yeni üretim tesisi açarak tesis sayısını 4’e çıkardı. Komşu ülkeler başta olmak üzere Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Asya Pasifik ülkelerine ihracatını artırarak sürdüren BETA Kimya A.Ş., MITREAPEL markasıyla dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality kapsamında, Marka Destek Programı’nda yer alıyor. Beta Kimya A.Ş. ayrıca, ISO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alırken Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan 250 firma içindedir.