Biesse Ligna’da, 1969’dan beri işlenebilen tüm malzemeler uzmanlığımız

Hanover, 16 Mayıs 2023 – 15-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında global ahşap işleme teknolojileri fuarı LIGNA geri döndü ve Biesse, şirketin evrimsel yolculuğunu ifade eden yeni bir görsel kimliği ile karşınızda.

Chief Marketing & Communications Officer, Raphaël Prati,”Ligna’da, yaratıcılığı ve teknolojiyi sergileyen sürükleyici bir enstalasyon yoluyla çalışmamızın herhangi bir malzemenin potansiyelini nasıl ortaya çıkarabileceğini paylaşıyoruz” diyor. “Müşterilerimiz gün geçtikçe çoklu malzemelerle çalışarak üretim yapıyor ve Biesse, tek bir şirket ve marka aracılığıyla çok çeşitli becerilere erişim sağlıyor”. Enstalasyon, ziyaretçinin hayal gücünü canlandırmak ve çoklu malzeme kabiliyetimizi ifade etmek için fiziksel ve video öğeleri kullanıyor. Bir tarafta, beş istasyon, malzemenin dönüştürülmesine izin veren süreçleri sunarken, diğer tarafta, multimedya öğeleri, işlenen malzemelerin potansiyelini vurgulayarak dönüşümün sonucunu gösteriyor. Fuar alanındaki yolculuk, Ligna 2023’te bu enstalasyon için seçilen koltuk temasını sergilemek üzere farklı malzemelerden yapılmış dört bitmiş ürünün yer aldığı bir sergiyle sona eriyor.’’

 

Product  Management  DirectorWoodAlbertoTuberti,“Yenilikler arasında, standın bir kısmı ön izlemelere, konseptlere ve trendlere ayrılmış ve geleceğe dair sürekli büyüyen bir seçki sunuyor. Ziyaretçileri gelecekteki fabrikalarını hayal etmelerini sağlamaya hazırlamak istiyoruz. Ligna 2023’te, yeni kurumsal renklere ve terminolojiye sahip bir kenar bandı hattı ve kenar bandı alanında bir yenilik olan, sürdürülebilir üretim düşünülerek tasarlanmış, teknolojik yeniliği ve çevresel performansı birleştiren Hidrojen Kuvvet Sistemi (HFS) hidrojen ile kenar bantlama yapabilme özelliğine sahip sistem yer alıyor.’’

 

Ettore Vichi, Chief Regional Officer EMEA and APAC, ‘’Katalogdabulunan makinelere ve entegre hatlara dönersek, odak noktası entegre otomatikleştirilmiş çözümlerdir: çalışır halde gösterilen belirli makineler, bir robotun hizmet verdiği Rover B FT HD işleme merkezi ve Synchro ile entegre Rover A işleme merkezidir ve Sınırsız yaratıcılığı garanti eden yeni, daha verimli ve kullanıcı dostu bir konfigürasyona sahiptir.

Rover B FT HD nesting işleme merkezi, elektrik tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltarak daha verimli çalışmayı sağlayan yeni “Dinamik Vakum Sistemi” ile çalışıyor. “Ligna, mobilya yazılımlarının geliştirilmesi ve dağıtımında bir referans noktası olanImos ile ortaklığımızı teyit etmek için de bir fırsattır.

 

 

 

 

 

 

Imos ile gerçekleştirdiğimiz teknolojik ortaklık sayesinde, dolapların tasarımı ve inşası için özel olarak oluşturulmuş yazılımlar sunarak çözümlerimizin teknolojik ve dijital seviyesini yükselttik”, diyor

 

 

Biesse Live

Biesse’nin Ligna’da sunduğu yenilikler, stanttan canlı yayınlarla ve fuar tarafından sunulan ilgi çekici bir panellere katılarak keşfedilebilir.

 

 

Etkinlik boyunca ziyaretçiler, https://www.live.biesse.com/ web sitesinde sağlanan canlı yayını, Salon 11’den konuşmalar ve canlı referanslarla takip edebilirler.

 

 

LIGNA.Sahnesi 2023 – Salon 12

 

Salon 12’de, fuar ziyaretçileri, ahşap işleme sektöründeki

son trend konuları kapsayan zengin bir panel programına

(LIGNA web sitesinde İngilizce’ye simültane çeviri ile yayınlanır)

katılabilecekler. Biesse programları aşağıdaki gibidir.

 

– 15 Mayıs saat 12.00’de Woodworking made izy

– 17 Mayıs 12.00 Sorumlu bir teknolojiye giden yol.

– 18 Mayıs, 15.40 Smartconnection – Üretim Planlama ve Kontrol,

fabrika/üretim yönetimi yazılımı;

 

Biesse Ligna’da,1969’dan beri işlenebilen tüm malzemeler uzmanlığımız.

 

 

Biesse-We’reaninternationalcompanythatproducesintegratedlinesandmachinesfor machiningwood,glass,stone,plastic,compositematerialsandthematerialsofthefuture. FoundedinItalyin1969andlistedontheEuronextSTARsegmentoftheItalianStock Exchange, we aid the business evolution of our clients in the furniture, housing & construction, automotive and aerospacesectors.

Today,about80percentofourconsolidatedturnoverisachievedabroadthankstoan ever-growingworldwidenetworkwith4productioncampusesandover30showrooms, throughwhichwe’reabletoreachmorethan160countries.

Withtheexpertiseofour4,200employees,weencouragetheimaginationofsector-leading companies and prestigious names in Italian and international design, bringing out the potential of anymaterial.

biesse.com