BİLLURLAR A.Ş.’ileyeni çıkan LAMİSET LAMİNAT PARKE hakkında konuştuk

– Orsiad: Lamiset Laminat Parke hakakkında bilgi verirmisiniz?

– Hasan Yurtoğlu: Bildiğiniz üzere LAMİSET LAMİNAT PARKE yaklaşık iki yıldır, üzerinde çalışmış olduğumuz bir projedir. 25 yıllık parke sektöründeki tecrübemizi, sektörümüze yeni bir marka çıkartarak taçlandırdık. Markalar konusunda sıkışmış pazarda kârsızlığın ve aşırı rekabetin önüne geçebilmek, sektörümüze yeni renk koleksiyonu sağlayabilmek adına, LAMİSET LAMİNAT PARKE’yi  çıkarmış bulunmaktayız.

– Orsiad: Sektörde 25. yılımız dediniz, biraz bahsedermisiniz?

Firmamız 1995 yılında Masif Parke imalatı ve satışı ile sektöre başlamıştır. 2000’li yıllarda Ankaraya ilk Laminat Parkeyi yurt dışından getiren firmalar arasındadır. Uzun yıllar yurt dışında Parke ithalatı yapan firmamız, 2008 yılından itibaren yerli laminat parke satışına başlamıştır. Geniş bir Pazarlama ağı olan firmamız, zamanla tüm Türkiye pazarına hitap etmiştir. 2017 yılı itibarıyla parke sektörü haricinde, Variodor iç oda kapıları satışına başlamıştır. Kapı sektöründe ilk üç yılımız olmasına rağmen, 2020 yılı itibarıyla izmitte 2000m2 kapalı alanda yapmış olduğumuz yatırımla birlikte, yıllık kapı satışımız 50,000 adetlere ulaşmıştır.

– Orsiad: Lamiset yerli üretimmidir?

Evet LAMİSET LAMİNAT PARKE Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşlardan olan, yıllık üretim kapasitesi 50,000,000m2 ile Türkiyenin en modern tesislerinden YILDIZ ENTEGRE tesislerinde üretilmektedir.

– Orsiad: Lamiset koleksiyonlarından ve renklerinden bahsedermisiniz?

Piyasanın en çok tercih edilen kolleksiyonlarından olan LAMİSET, şu an için 3 koleksiyondan oluşmaktadır.

LAMİSET VİZYON, 8 MM

LAMİSET KONSEPT, 7 MM

LAMİSET ELİT, 8 MM DERZLİ

– Orsiad: Dekorlarınızı alman firmasından seçtiğiniz söyleniyor. doğrumu?

Evet tüm dünyanın tercih etmiş olduğu, Türkiye’de üretimi olan dekorlarımızı, Alman Schatterdecor Firmasından almaktayız.

– Orsiad: Satış sisteminizden bahsedermisiniz?

Satış Stratejimiz tamamen bayi odaklı satıştır. Her ilde ilin nüfusuna ve satış kapasitelerine göre, bir veya iki bayilik verdik. Bayi haricinde satış düşünmemekteyiz. LAMİSET PARKE ile Tükiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Daha ürün çıkmadan piyasada birçok il’e bayilik verdik. Buda geçmişten günümüze firmamıza olan güvenden dolayıdır.