Bir Parke Her Şeyi Değiştirebilir

AGT, yaşam alanlarını yenilemek isteyenlere özel ipuçları veriyor.

 

Yaşam alanlarında dekorasyonun vazgeçilmez öğelerinden biri olan laminant parkeler, günümüzde neredeyse her evde yerini alan şık ve sağlam bir zemin kaplama ürünü… Yüksek yoğunlukta lif levhalardan üretilen laminant parkeler, farklı doku ve renkleriyle yaşam alanlarına fark katıyor. Örneğin küçük ve dar bir alanı parke ile daha geniş göstermek, farklı dokular ve renklerle retro, modern ya da klasik bir görünüm elde etmek mümkün oluyor.

 

Geçmişten İlham Alın

Dekorasyon dünyası da tıpkı moda dünyası gibi geçmişten ilham alıyor. Parkeler de yaşam alanlarına retro bir görünüm kazandırmak için önemli bir rol oynuyor. Eskitilmiş görünümlü ve toprak tonlardaki parke desenleri kullanıldığı alanlarda retro bir hava estiriyor. AGT Natura Slim&Large serisinde yer alan Ravello modeli ile bu trendi yakalayabilirsiniz. Son dönemde dekorasyonda İskandinav tarzı bir hayli gözde… Siz de İskandinavya’yı yansıtan bir ruh yakalamak, 60’lı ve 70’li yılları yansıtmak isterseniz, geometrik desenli ve tekrar eden dokulara sahip, renkli parke modellerini tercih edebilirsiniz. Bu tip parkelerin kullanılacağı alanlarda az eşya bulunduğundan ve açık tonlarda renklerin ağırlıkta olduğundan emin olun. Bu sayede desenlerin karmaşıklığından uzak, daha minimal ve şık bir görünüm yakalamanız mümkün olur. AGT Natura serisinde yer alan Gri Meşe parkeyi bu konsept içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Ahşabın Sıcak Ruhu

Parkeler ahşabın rengi ve dokusu, bulunduğu her ortama doğallık, sıcaklık ve konfor getiriyor. Bu yıl da parkede gerçek ağaç hissi veren, doğal dokular, açık renkler, mat ve derzli yüzeylerin yanı sıra senkronize yüzeyler öne çıkıyor. Ahşabın doğallığını, senkronize yüzey dokusu ile yansıtan Natura Slim & Large ve 14 mm kalınlığı ile fark yaratan Legno Lamine Parke Serisi ise dünya ormanlarından taşıdığı izlerle, AGT parke koleksiyonunun en yeni üyeleri olarak bu trendi yansıtıyor. Doğal yüzeyleri ve açık renkli parkeleri yıllarca değişikliğe gitmeden kullanabilirken, hem mobilyalarınızda hem de aksesuar seçimlerinizde, size daha cesur davranabilme olanağı sunuyor.

 

Güçlü ve Modern

Eğer daha minimal ve modern bir çizgide ilerlemek isterseniz, yine ağaç yüzeyine sahip, ancak beyaz ve tonlarının ağırlıkta olduğu parke modellerini tercih edebilirsiniz. Özelikle küçük alanlarda tercih edebileceğiniz bu modeller; gri, sarı ve yeşil tonlarıyla uyumludur. Bu sayede parkeleriniz, ahşap desen ağırlıklı mobilyalarınız ya da metal veya mermer detaylı masa, sehpa ve sandalyelerinizle harika bir uyum yakalayacak ve siz de dilediğiniz sade görünüme kavuşmuş olacaksınız. AGT Parke koleksiyonun en yeni serilerinden Bella’nın doğadan ilham alan renkleriyle dekorasyonda bu özgürlüğü yakalayabilirsiniz.

 

Doğru Tercih İçin…

  • Küçük ve dar alanlar için mutlaka açık renkte parke modellerinden yararlanın. Eğer çabuk kirlenen ya da işlek bir mekana sahipseniz, yine çok koyu tonlara kaçmadan, ara tonlarda ve yoğun dokuya sahip ahşapları tercih edebilirsiniz.
  • Parke seçiminizden önce mutlaka, oluşturmak istediğiniz mekanın tonlarını zihninizde canlandırın. Kullanacağınız mobilya, perde ve aksesuarlardan ilham alarak hepsini bir bütün olarak düşünmeye gayret edin.
  • Yoğun olarak kullanılan alanlarda, 10 mm kalınlığında, Yüksek aşınma dayanımı olan parkeleri tercih edebilirsiniz.

• Farklı ölçüleri bir arada kombinleyerek yenilikçi bir mekan elde edebilirsiniz. Bunun için AGT’nin Natura Slim/Large serisinde aynı dekorla yapılmış parke modellerinden faydalanabilirsiniz.