Bocchi: “Banyoda engeller kaldırılmalı!” 

Engellilere özel tasarlanan banyo koleksiyonuyla bir gün değil her gün

Avrupa’da ilk kez engelliler için banyo ürünleri tasarlayan, kurulduğu günden bu yana özel gereksinimli bireyler için ürettiği ürün yelpazesini sürekli geliştiren Bocchi, ‘engelliler için bir gün değil her gün’ ilkesiyle “banyoda engeller kaldırılmalı!” diyor.

Çağdaş banyonun öncüsü, İtalyan kökenli Bocchi’nin, konforlu ve estetik banyo ürünlerinin önemli bir ihtiyaç olduğu bilinciyle engelliler için ürettiği özel koleksiyon Care&Comfort adını taşıyor. Care&Comfort, uluslarlarası standartlara uygun, fonksiyonel ve ergonomik çözümleriyle engelliler için banyoyu daha güvenli hale getiriyor, konfor ve estetiği herkes için erişilebilir kılıyor.

Care&Comfort ürünleri, tutunma barları ile yaşlılar ve yürüme güçlüğü çekenler için tuvalet ve duş alanlarında ekstra destek sağlayarak kişiye güvenli bir ortam ve bağımsızlık kazandırıyor. Bu özel koleksiyonun yelpazesinde, elektrikli kaldıraç ile çalışan küvet, kolay erişebilir banyo küveti ve tam otomatik kaldıraçlı banyo küveti gibi farklı seçenekler yer alıyor. Zemine sıfır duş tekneleri ise yıkanma çözümlerinde küvetlere alternatif, pratik bir seçenek olarak sunuluyor. Bunların dışında klozet kaldıracı, lavabo eğme mekanizmaları, katlanabilir destek kolları ve 6 farklı renk seçeneğinde lavabo, klozet ve antibakteriyel tutunma barları ile özel gereksinimi olan kişiler banyonun her noktasında destek görüyor. Gerekirse tek başına tuvalet gereksinimi giderebilecek bir donanıma sahip olabiliyor.

“Herkes için banyo”

Bocchi Genel Müdürü Serkan Ak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada “Herkes için banyo mottosuyla çıktığımız yolda, Avrupa’da bedensel engelliler için banyo ürünleri sunan ilk marka olmanın gururunu yaşıyoruz. Bir gün değil her gün engelli, yaşlı, özel gereksinimi olan bireyleri düşünüyor, herkes için iyi ve kaliteli yaşama katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ve engelsiz bir yaşam için herkesi engelleri kaldırmaya davet ediyoruz.” dedi.