Bosch Professional Türkiye, sağlıklı çalışma ortamları için toz emme çözümlerine odaklanıyor

Şirket, zorlu işlerde ve tozlu ortamlarda kullanıcıların toza maruz kalmalarını engellemek amacı ile geliştirdiği toz emme sistemlerini kullanıcılarına duyurdu.  Çalışma esnasında çıplak gözle görülemeyen ince partiküllerin havada yayılmasını önleyerek koruma sağlayan toz emme sistemleri; alçıpan zımparalama, beton delme, ahşap zımparalama gibi farklı uygulama alanlarında kullanılıyor. Toz emme sistemleri birçok Bosch Professional makinesine bağlanabiliyor ve doğrudan tozun oluştuğu yerde kullanılabiliyor.

Bosch’tan Yeni GTR 550 Alçıpan Zımpara Makinesi

Bosch Professional Türkiye, sağlık kampanyası kapsamında yeni GTR 550 alçıpan zımpara makinesinin lansmanını yaptı. Her yönde zahmetsiz zımparalama yapan GTR 550; sahip olduğu yenilikçi özellikleri ile dikkat çekiyor. “UltrfaFlexible Head” kafa yapısının sağladığı kolay kullanım ile geniş yüzeyleri, alçıpan duvar ve tavanları çok kolay zımpralayabilen GTR 550, güçlü GAS 35 M/L AFC elektrikli süpürgesi ve tamamlayıcı aksesuarları ile kullanılıyor. Kullanıcılar için çok daha temiz ve sağlıklı bir ortamda çalışma imkânı sunan alçıpan zımpara makinesi, ergonomik kullanımıyla öne çıkıyor.

Bosch Professional Türkiye, güçlü toz emme sistemleri ile kullanıcılarına çok yönlü ve etkili bir çözüm sunarken, aynı zamanda kullanıcılarının sağlığını odağına almayı ve “Akciğerleriniz yerine, tozu içine hapseder” sloganıyla kullanıcılarında farkındalık yaratmayı hedefliyor.

 Bosch Grubu’nun bir bölümü olan Robert Bosch Power Tools GmbH, dünyanın önde gelen elektrikli el aletleri, bahçe aletleri, elektrikli el aleti aksesuarları ve ölçüm aletleri sağlayıcılarından biridir. 2020 yılında, yaklaşık 20.000 çalışan ile 5,1 milyar Euro’luk satış gerçekleştirilmiştir ve bu rakamın yaklaşık yüzde 87,5’i Almanya dışında elde edilmiştir. Bosch ve Dremel gibi markalara sahip olan bölüm, müşteri odaklılığı ve harika mühendislik süreçleri ile ön plana çıkmaktadır. Temel başarı faktörleri, yenilikçi güç ve yenilik hızıdır. Bosch Elektrikli El Aletleri, 2021 yılında elektrikli el aletleri, bahçe aletleri, aksesuarlar ve ölçüm aletlerinden oluşan dört iş segmentiyle pazara 100’ün üzerinde yeni ürün sunacak.

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biridir. Dünya genelinde yaklaşık 401.300 çalışana sahiptir (31 Aralık 2021 itibarıyla). İlk rakamlara göre şirket, 2021 yılında 78,8 milyar avroluk satış gerçekleştirdi. Bosch’un faaliyetleri dört sektöre ayrılıyor: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Tüketici Ürünleri ve Enerji ve Bina Teknolojileri. Dünyanın önde gelen IoT şirketlerinden biri olarak Bosch; akıllı evler, Sanayi 4.0 ve ağa bağlı mobilite için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Bosch, sürdürülebilir, güvenli ve heyecan verici mobilite vizyonunu takip ediyor. Şirket; sensör teknolojisi, yazılım ve hizmet alanlarındaki tecrübesi ve kendi IoT bulutunu kullanarak müşterilerine; ağa bağlı, farklı alanları bir arada bulunduran ve tek bir kaynaktan elde edilen çözümler sunabiliyor. Bosch Grubu’nun stratejik hedefi inovasyonlar sağlamaktır ve ayrıca ya yapay zekâ içeren ya da yapay zeka yardımıyla geliştirilmiş veya üretilmiş olan ürünler ve çözümler ile ağa bağlı yaşamı kolaylaştırmaktır. Bosch, yenilikçi olan ve büyük bir ilgi gören ürünler ve servislerle dünya genelinde yaşam kalitesini iyileştirmektedir. Kısacası Bosch, ‘Yaşam için teknoloji’ oluşturur. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve yaklaşık 60 ülkedeki yaklaşık 440 bağlı kuruluşu ve bölge şirketinden oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları dahil edildiğinde, Bosch’un küresel üretim, mühendislik ve satış ağı neredeyse dünyadaki tüm ülkeleri kapsıyor. Dünya genelinde 400’den fazla lokasyonuyla Bosch Grubu, 2020 yılının ilk çeyreğinden beri karbon nötrdür. Şirketin gelecekteki büyümesinin temeli, yenilikçi gücüdür. Bosch, dünya genelinde yaklaşık 128 lokasyonda araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 76.300 çalışana sahiptir ve bunların arasında 38.000 civarı yazılım mühendisi bulunmaktadır.