Çimstone “Mutfak ve Banyo Tezgahı”

Türkiye İtibar Akademisi tarafından 11 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nın sonuçlarına göre Çimstone “Mutfak ve Banyo Tezgahı” kategorisinde yer alan tek kuvars esaslı tezgah markası oldu!

1996 yılında faaliyete geçtiğinde Türkiye’yi kuvars yüzeylerle tanıştıran ve sektörünü inşa eden Çimstone, Türkiye İtibar Akademisi’nin araştırma sonuçlarına göre jenerik marka konumunu tüketicisinde uyandırdığı itibarla pekiştirdi.

Türk kurumlarının geleceklerinin şekillenmesinde, kredibilitelerinin belirlenmesinde, görünen ve görünmeyen varlıklarının değerlemesinde öncü olarak hareket etme misyonuyla 2010 yılında kurulan Türkiye İtibar Akademisi, bu yılki araştırmasını 34 alt başlıkta gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde tesadüfi seçim metotları ile belirlenen 15 bin kişinin CATI yani bilgisayar destekli telefonla görüşme yöntemi ile arandığını belirten İtibar Akademisi Başkanı Ertan Acar, “Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bu modeli biz Türkiye’nin yapısal özelliklerine uyumlu olarak yeniden düzenledik. Araştırma sayesinde şirketlerimiz kurum değerlerini artırmak adına nasıl bir yol haritası izlemeleri gerektiğini belirleyebilecekler.” dedi.

Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nda “Mutfak ve Banyo Tezgahı” sektör başlığında yer alan tek kuvars yüzey markası olmalarını değerlendiren Çimstone Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akgerman, “Bir marka için en büyük ödül, tüketicinin zihninde uyanan itibar’dır. Sektörünü kuran, bugünlere taşıyan öncü marka olan Çimstone’un halkımız nezdinde uyandırdığı duyguların karşılığını bu araştırmada görmüş olduk. Bundan sonraki hedefimiz bu teveccühe layık olacak performansı sürdürmek olacak.” diye konuştu.

Çimstone:

Çimstone, Türkiye’yi kuvars yüzeylerle tanıştıran tezgah markasıdır. Sektörün ilk markası olan Çimstone halen tüketici nezdinde jenerik marka konumunda yer almaktadır. Çimstone ayrıca, Dünya Kompoze Taş Üreticileri Birliği olarak faaliyet gösteren A.St.A’ya üye tek Türk markasıdır.